پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

بانک و صنعت

امضای ملت؛ ابزار کاربردی احراز هویت در خدمات بانکی غیرحضوری

با اپلیکیشن امضای ملت، احراز هویت برای دریافت خدمات بانکی غیرحضوری به سادگی انجام می شود.

رئیس کل بانک مرکزی:

عرضه ارز اربعین به زائران در بانک ها سرعت بگیرد / بسترهای بانکداری الکترونیک در عرضه ارز زائران در اولویت قرار گیرد

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر لزوم اهتمام ویژه بانک ها و موسسات اعتباری در توزیع و عرضه ارز اربعین تصریح کرد: بانک ها با برنامه ریزی مدون ضمن عرضه ارز اربعین به نحوه مناسب، از ایجاد صف و ازدحام در شعب در این خصوص جلوگیری و بسترهای بانکداری الکترونیک را در این زمینه به خدمت گیرند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران خبر داد؛

ثبت رکورد مصرف روزانه 142 میلیون لیتر بنزین در سال 1402

نژادعلی، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در بازدید معاون اول از برخی جایگاه های سوخت گفت: رکورد بالاترین مصرف روزانه بنزین امسال به 142 میلیون لیتر رسیده است.

به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید

گزارش و تحلیل

گفتگو

بیمه تعاون، نا امن برای متقلبان

مدیر امور حقوقی و قراردادهای شرکت بیمه تعاون که خود تحصیلکرده دوره دکتری حقوق عمومی است، معتقد است این شرکت چنان در رسیدگی به پرونده های خسارتی «مشکوک به تقلب»، جدی عمل می کند که متقلبان و اعضای باندی های خسارت های جعلی، ترجیح می دهد به برای تهیه بیمه نامه به سراغ بیمه تعاون نیایند!

مدیر آینده پژوهی بانک پارسیان بانک پارسیان تشریح کرد؛

راهکارهای خروج از ناترازی بانک ها

مدیر آینده پژوهی بانک پارسیان، تعادل در نرخ سود تسهیلات در بخش های مختلف اقتصادی، تعیین تکلیف مطالبات کلان بانکها با ایجاد بانک سایه ای، تبدیل کردن دارایی های غیرمولد بانک ها به اوراق بهادار و استفاده از ظرفیت مولد سازی تسهیلات را از جمله راهکارهای بهبود ناترازی بانک ها عنوان کرد.

نان به نرخ یارانه ای، اقتصاد نانوایان به نرخ روز

طرح هوشمندسازی یارانه آرد با وجودی که توانسته بخشی از تخلفات و مافیای آرد را کنترل کند اما با توجه به تورم و هزینه های جانبی تولید نان جوابگوی شرایط اقتصادی نانوایان نبوده و همچنان برسر کاهش کیفیت نان و هزینه آن چالش وجود دارد.

هوش مصنوعی می تواند ابزاری برای توسعه بیمه ها باشد

دنیا به سمتی پیش می رود که تکنولوژی و علم به سرعت در حال پیشرفت است و باید از ابزارهایی مثل هوش مصنوعی برای پیشبرد اهداف سازمان ها در حیطه های مختلف بهره مند شد.

نقش برنامه توسعه هفتم در تامین امنیت غذایی چیست؟

جنگ جهانی غذا و ستون پنجمی به نام تغییر کاربری زمین کشاورزی

اگر حفظ و حراست همه جانبه از اراضی کشاورزی در برنامه هفتم توسعه لحاظ نشود در آینده نه چندان دور با چالش جدی در حوزه امنیت غذایی روبه رو می شویم.

پیشنهادات تنبیهی دولت برای کسانی که ارز خود را به چرخه اقتصاد برنمی گردانند

دولت لایحه ای برای اصلاح یکی از تبصره های مکرر قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز ارائه کرده که بر اساس آن محدودیت هایی از جمله محدودیت در ارائه خدمات بانک، اعطای تسهیلات، عدم صدور گواهی ثبت آماری تخصیص و غیره در انتظار صادرکنندگانی خواهد بود که از فروش ارز حاصل از صادرات خود به بانک مرکزی یا سایر اشخاص استنکاف می کنند.

یادداشت

«تعاون» و «بیمه» در نگاه مدیران - قسمت دوم

چندی پیش و به مناسبت دهمین سال تأسیس بیمه تعاون، روزنامه شرق از زبان تنی چند از مدیران بیمه مرکزی و مجلس شورای اسلامی به اهمیت نقش «بیمه» و «تعاون» پرداخته بود که در این مطلب، جمله موارد ذکر شده را مرور خواهیم کرد.

واکنش وزارت اقتصاد نسبت به افزایش قیمت نان/ نقش طرح هوشمندسازی یارانه آرد و نان در افزایش قیمت ها چیست؟

با توجه به پیگیری های انجام شده وزارت اقتصاد اعلام کرد که طرح هوشمندسازی به صورت مستقیم به موضوع نرخ نان ورود ندارد و قیمت گذاری برعهده کارگروه آرد و نان استان ها است با این وجود برخی طرح هوشمندسازی را به عنوان زمینه ساز افزایش قیمت ها معرفی می کنند.

پژوهشکده بیمه منتشر کرد

رفتار مصرف کننده بیمه زندگی در ایران از نظریه تا عمل

کتاب «رفتار مصرف کننده بیمه زندگی در ایران از نظریه تا عمل» نوشته دکتر حسینعلی بختیار نصر آبادی و دکتر طهمورث حسنقلی پور یاسوری، توسط انتشارات پژوهشکده بیمه منتشر شد.

«تعاون» و «بیمه» در نگاه مدیران - قسمت اول

چندی پیش و به مناسبت دهمین سال تأسیس بیمه تعاون، روزنامه شرق از زبان تنی چند از مدیران بیمه مرکزی و مجلس شورای اسلامی به اهمیت نقش «بیمه» و «تعاون» پرداخته بود که در این مطلب، جمله موارد ذکر شده را مرور خواهیم کرد.

زالی عنوان کرد؛

ضرورت تعطیلی و دورکاری با افزایش بی سابقه دما/مهم ترین عارضه گرما

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به افزایش بی سابقه دما در تهران بر ضرورت تدوین یک پروتکل ملی برای مقابله با آثار زیانبار گرما تاکید کرد.

اخبار روز

مقاله

دستگاه بسته بندی مایعات چیست؟ | بررسی جامع + معرفی انواع

در این مقاله به نقل از سایت موعود صنعت به معرفی انواع دستگاه بسته بندی مایعات پرداخته و پرفروش ترین دستگاه ها را معرفی می کنیم

فروش فیدلیتی با بهترین شرایط

طرفداران فیدلیتی می دانند که فروش فیدلیتی نسبتا دشوار است. از طرفی این خودرو در کلاس SUV قرار می گیرد و با طراحی اسپرت، مدرن و قابلیت های فنی قابل توجه خود توانسته است در ایران بازاری برای خود پیدا کند. پس چرا با وجود محبوبیت، فروش فیدلیتی راحت نیست؟

بهترین صندلی هواپیما کجاست و چگونه می توان رزرو کرد؟

درحال حاضر شرکت های هواپیمایی امکاناتی را ارائه می دهند که افراد بتوانند صندلی مورد نظر خود را انتخاب کنند. چنین کاری امکان دارد گیج کننده باشد اما از طرفی با انتخاب مناسب می توانید، تفاوت واقعی در نحوه لذت بردن از روند سفر را تجربه کنید.

اسید نیتریک چه فلزاتی را حل می کند؟

واکنش های اسید نیتریک با فلزات یکی از جنبه های مهم در شیمی آلی است که به دلیل خواص شیمیایی خاص این اسید و واکنش های ایجاد شده، توجه بسیاری از محققان و شیمی دانان را به خود جلب کرده است. واکنش اسید نیتریک با فلزات، به عنوان یکی از راه های اصلی تهیه نیترات ها و نیتروژنات ها، علاوه بر کاربردهای صنعتی، در مفاهیم پایه ای شیمی نیز موردمطالعه قرار گرفته است.

گفت وگو

گفت وگو با مهندس اسماعیلی، مدیرعامل شرکت آتورصنعت

گزیده ای از مصاحبه مهندس میلاد اسماعیلی، مدیرعامل و هم بنیان گذار آتور صنعت با ماهنامه اقتصادی مهیا که به نوعی بخشی از داستان تولد آتور صنعت محسوب می شود.

قیمت ایمپلنت آمریکایی + انواع برند

ایمپلنت های آمریکایی در انواع مختلف توسط برند های متفاوتی تولید می شوند و این ایمپلنت ها دارای کیفیت های متفاوت و قیمت های مختلف هستند، البته که ایمپلنت زیمر آمریکا در ایران بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین باید بدانید که ایمپلنت های دندان آمریکایی از ایمپلنت های اروپایی گران تر هستند. اگر قصد کاشت ایمپلنت دندان دارید و از دکتر خود بخواهید که چند برند ایمپلنت خوب به شما معرفی کند قطعا چند برند آمریکایی ایمپلنت دندان در گزینه هایی که به شما معرفی می کند خواهد بود.

معتبر ترین و قدیمی ترین فروشگاه پرده چه ویژگی هایی باید داشته باشد ؟

وقتی حرف از خرید پرده می شود همه ی ما دوست داریم تا به قدیمی ترین و معتبر ترین فروشگاه پرده مراجعه کنیم و خرید خود را از این فروشگاه ها انجام دهیم. فروشگاه های معتبر و قدیمی ویژگی های منحصر به فردی دارند که خرید از آن ها را توجیه می کند. در ادامه قصد داریم تا شما را با ویژگی های این فروشگاه ها آشنا کنیم.

معامله ارزهای دیجیتال در آلپاری

بروکر آلپاری همواره از پیشتازان ارائه دهنده خدمات نوآورانه فارکس می باشد و این کارگزاری با فراهم کردن شرایط مناسب برای معامله ارزهای دیجیتال، توانسته است رضایت مشتریان خود را به دست آورد.

صرافی هیبریدی چیست؟

صرافی های هیبریدی تلاش می کنند برتری های «صرافی های متمرکز» و «صرافی های غیرمتمرکز» را با هم ترکیب کنند. آنها به عنوان یک واسطه بین صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز عمل می کنند، از فناوری بلاک چین بهره می برند و به کاربران امکان تبادل دارایی ها و معاملات ارزی با حریم خصوصی و امنیت بالا را می دهند.

در هفته دولت انجام شد؛ قول مساعد مدیرعامل بانک ملی ایران برای کمک به تسریع روند تولید در شهرستان الیگودرز

مدیر عامل بانک ملی ایران به همراه وزیر امور اقتصادی و دارایی در سفر به استان لرستان که همزمان با هفته دولت انجام شد، ضمن دیدار با فعالان اقتصادی شهرستان الیگودرز، از تعدادی طرح و پروژه های صنعتی، عمرانی و خدماتی آن شهرستان بازدید کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در بازدید از بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) گنبدکاووس اعلام کرد:

دو برابر شدن بودجه توسعه ظرفیت های درمانی تأمین اجتماعی در دولت مردمی سیزدهم

میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی که به مناسبت هفته دولت در معیت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به منظور نظارت میدانی بر وضعیت ارائه خدمات بیمه ای و درمانی به بیمه شدگان استان گلستان به این استان سفر کرده است، از بیمارستان خاتم الانبیاء (ص) گنبدکاووس و نیز شعبه تأمین اجتماعی این شهر بازدید و برای توسعه خدمات بیمه ای و درمانی در این منطقه، دستورات لازم را صادر کرد.

تاکنون بیش از 541 هزار نفر ارز اربعین دریافت کرده اند

تاکنون 541 هزار و 350 نفر از زائران اربعین حسینی ارز مورد نیاز خود را از طریق 6 بانک عامل تهیه کرده اند .

Memory usage: 189
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران