پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi

بانک و صنعت

در طرح تسهیلاتی "کارت اعتباری انتخاب پلاس" بانک ایران زمین، سرمایه ات را 2/5 برابر کن

بانک ایران زمین در راستای افزایش رضایت مشتریان این بانک و رفاه حال آنان، اعطای تسهیلات بر پایه میانگین سپرده های مشتریان با نام "کارت اعتباری انتخاب پلاس" را آغاز کرد.

در گفتگو با عباس خسروجردی مدیرکل نظارت بر بیمه های غیر زندگی بیمه مرکزی مطرح شد

صنعت بیمه به ایفای تعهدات مندرج در بیمه نامه های صادره پایبند است

مولفه های «شفاف سازی» و «ابهام زدایی» از مهمترین سیاست های نهادناظر صنعت بیمه در دولت سیزدهم به شمار می آید. متولیان صنعت بیمه بر این اعتقاد خود پافشاری می کنند که تشریح جزییات امر بیمه گری و رفع ابهامات موجود می تواند ضریب نفوذ بیمه را افزایش داده و به تقویت سرمایه اجتماعی اعتماد مردمی کمک کند.

تشریح برنامه های بانک مرکزی در سال 1403/ مهار تورم و حمایت از بخش های تولیدی با سیاست ها جدید/ شاخص مهم پایه پولی مجددا کاهشی شد

معاون اقتصادی بانک مرکزی ضمن تشریح عملکرد بانک مرکزی در حوزه های مختلف مهار تورم، کنترل رشد نقدینگی، کنترل نرخ ارز و تقویت نظارت بر شبکه بانکی تاکید کرد: هدایت نقدینگی به بخشهای مولد براساس اولویت ها، تداوم سیاست کنترل رشد نقدینگی و مهار تورم و همچنین بهره گیری از شیوه های نوین تامین مالی از مهمترین رویکردهای بانک مرکزی به منظور تحقق اهداف طراحی شده در راستای تحقق شعار "جهش تولید با مشارکت مردم" است.

به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید

گزارش و تحلیل

از سوی بیمه مرکزی اعلام شد

گزارش تحلیلی آمار عملکرد بازار بیمه در 10 ماهه اول 1402

بر اساس گزارش دفتر برنامه ریزی و امور فنی معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی، صنعت بیمه در 10 ماهه اول سال 1402 بیش از 122 هزار میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است.

گفت وگوی اختصاصی "پیام کارآفرین" با کارشناس ایرانی اچ اس بی سی:

کارآفرینان در اولویت نخست دریافت تسهیلات

«اچ اس بی سی» شناخته شده ترین بانک بین المللی است که یک و نیم قرن پیش کار خود را در شرق آسیا شروع کرد؛ بانکی که نماد یکی از بزرگترین شرکت های چند ملیتی است و در زمینه بانکداری و مدیریت ثروت فعالیت می کند. این بانک زمانی در ایران شعبه داشت و حالا یکی از بزرگ ترین موسسات مالی و بانکداری دنیاست و شاید یکی از نکات جالب توجه دراین بانک حضور یک فیزیکدان ایرانی در جمع کارمندان این بانک است.

گزارش / از سوی بیمه مرکزی منتشر شد:

گزارش تحلیلی آمار عملکرد بازار بیمه در 9 ماهه اول سال 1402

بر اساس گزارش دفتر برنامه ریزی و امور فنیِ معاونت طرح و توسعه بیمه مرکزی صنعت بیمه در 9 ماهه اول سال 1402 حدود 106.6همت (هزار میلیارد تومان)خسارت پرداخت کرده است.

گفتگو

بررسی چالش ها و فرصت های بیمه های زندگی در ایران در گفتگو با شیما آراء

روابط عمومی سندیکای بیمه گران ایران در گفتگویی با دبیر کارگروه توسعه بیمه های زندگی به بررسی چالش ها و فرصت های این بیمه نامه پرداخته است.

گفتگو

رئیس کل سابق بانک مرکزی در گفت و گو با «سفیر»: کنترل تورم، پیش نیاز تحقق بانکداری اسلامی است

دکتر «محمود بهمنی» که سال ها عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بود را همه می شناسند. او در یکی از سخت ترین دوره های اقتصادی کشور، رئیس کل بانک مرکزی بود. وی که یک دوره نیز در مجلس شورای اسلامی، بخشی از مردم را نمایندگی می کرد، معتقد است بانکداری اسلامی قابل پیاده سازی است، به شرط آن که پیش از آن، تورم کنترل شود. به گفته او، در کشوری که تورم 50 درصدی دارد، نمی توان به دنبال پیاده سازی بانکداری اسلامی به شکل مطلوب بود.

کد یکتا بیمه نامه چیست؟ + نحوه دریافت کد یکتای بیمه شخص ثالث

ثبت اسناد و مدارک از جمله بیمه نامه ها و استفاده از تکنولوژی برای دستیابی به آن ها اهمیت بسیار بالایی در دسترسی به آن ها و جلوگیری از خطاها دارد.

در بخش نخست گفتگوی مدیرعامل بانک صنعت و معدن با هفته نامه تازه های اقتصاد مطرح شد؛

سیاست مهار انتظارات تورمی دقیقا به هدف خورد

سیاست تثبیت اقتصادی انتظارات تورمی را تعدیل می کند با سیاست تثبیت اقتصادی بانک مرکزی، بحث انتظارات تورمی تا حد زیادی مدیریت شده و این موضوع به ثبات اقتصاد کمک می کند، این قسمت از سیاست بانک مرکزی، کاملاً با موفقیت همراه بوده و به کنترل و مدیریت انتظارات تورمی منجر شده است.

در نشست علمی-تخصصی مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری مطرح شد:

بررسی 5 عامل کاهنده هزینه ساخت مسکن

دستیار وزیر راه و شهرسازی در نشست علمی-تخصصی مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری با عنوان مهار تورّم در بخش ساخت مسکن با بررسی آثار عرضه مصالح ساختمانی در بورس با بررسی ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، 5 عامل مهم در کاهش هزینه ساخت مسکن را اعلام کرد.

یونس مظلومی در بیمه تعاون خلاً صنعت بیمه را جبران می کند؟

کارنامه شش ماهه یونس مظلومی که به چهره نوآور صنعت بیمه معروف است نشان می دهد که بیمه تعاون در حال پیاده سازی ایده ای جدید در صنعت بیمه است که می تواند باعث تغییر سیاست گذاری های فعلی در این فضا شود.

گزارش عملیات اجرایی سیاست پولی مورخ 27 شهریور 1402

با توجه به پیش بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته توافق بازخرید بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید به مبلغ 896.4 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.

روند رو به رشد 1.79 درصدی تراکنش های کارت در شهریور ماه 1402

در شهریور ماه 1402 بالغ بر 4.194 میلیون تراکنش با ارزش 9.947 هزار میلیارد ریال در شبکه الکترونیک پرداخت کارت پردازش شده که نسبت به مرداد ماه رشد 1.79 درصدی در تعداد و 4.53 درصدی در ارزش ریالی داشته است.

گفتگو

بیمه تعاون، نا امن برای متقلبان

مدیر امور حقوقی و قراردادهای شرکت بیمه تعاون که خود تحصیلکرده دوره دکتری حقوق عمومی است، معتقد است این شرکت چنان در رسیدگی به پرونده های خسارتی «مشکوک به تقلب»، جدی عمل می کند که متقلبان و اعضای باندی های خسارت های جعلی، ترجیح می دهد به برای تهیه بیمه نامه به سراغ بیمه تعاون نیایند!

اخبار روز

در سال 1402 صورت گرفت؛

آغاز زندگی مشترک 95 هزار جوان ایرانی با تسهیلات بانک تجارت

بانک تجارت در سال 1402 با اعطای 95 هزار و 181 فقره تسهیلات ازدواج و 89 هزار و 534 فقره تسهیلات فرزندآوری از جوانان ایرانی حمایت کرد.

سرپرست بانک دی:

گروه مالی و شرکت های زیرمجموعه بازوی تحقق برنامه تحول بانک دی هستند

سرپرست بانک دی، گروه مالی و شرکت های زیرمجموعه را بازوی تحقق برنامه تحول بانک دی در سال 1403 دانست.

امید ملاکریمی، دبیر کارگروه حقوقی سندیکای بیمه ‎گران؛

به دنبال ایجاد سامانه ای برای اشتراک گذاری رویه های حقوقی در صنعت بیمه هستیم

امید ملاکریمی گفت: در حال حاضر مهم ترین موضوع در صنعت بیمه کشور شفافیت و امکان دسترسی به اطلاعات حقوقی است به همین منظور یکی از موضوعاتی که به جد به دنبال آن خواهیم بود سامانه ای برای اشتراک گذاری رویه های حقوقی است.

افزایش نرخ دام زنده در پی گرانی دلار/ قاچاق گوساله از پاکستان به ایران

به گفته مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور با افزایش قیمت دلار و به دنبال آن بالا رفتن هزینه نگهداری و تولید دام سبک، قیمت گوشت گرم گوسفندی تولید داخل از بازه قیمتی 500 هزار تا 700 هزار تومان هم بیشتر خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی:

150 هزار واحد نوسازی شده در بافت های ناکارآمد شهری به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران از ضرورت ساخت 200 هزار واحد مسکن در بافت های فرسوده برای تحقق برنامه نهضت ملی مسکن در این بخش خبر داد و گفت: باید تا پایان امسال 150 هزار واحد نوسازی مردمی مسکن در بافت های ناکارآمد شهری به بهره برداری برسد.

افزایش قابل توجه صدور حواله های پایا و ساتنا طی روزهای پایانی سال در بانک ملی ایران

بانک ملی ایران در آخرین روزهای پایانی سال گذشته به درخواست مشتریان طی روزهای 25 تا 29 اسفند ماه در مجموع بیش از یک میلیون و 819 هزار حواله پایا و ساتنا صادر کرده است.

در اولین نشست مدیرعامل طیف سایپا با مدیران این شرکت در سال جدید مطرح شد:

افزایش تولید با استفاده از ظرفیت حداکثری و حفظ کیفیت محصولات

اولین نشست شورای مدیران شرکت طیف سایپا در 15 فروردین ماه با محوریت حفظ کیفیت محصولات استراتژیک تولیدی و افزایش تولید با استفاده از ظرفیت حداکثری برگزار شد.

شیرخشک نوزاد یک سوم نرخ واقعی عرضه می شود

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد گفت: قیمت کنونی شیرخشک نوزاد در بازار یک سوم نرخ واقعی است و با نرخ شیرخشک جهانی اختلاف معناداری دارد که همین امر علت اصلی قاچاق محسوب می شود.

قیمت دلار و یورو صرافی / 18 فروردین 1403

قیمت انواع ارز امروز نسبت به روز قبل با تغییرات کمی همراه شد.

تدوین الگوی غذای سالم/جلوگیری از بیماری های گوارشی

رئیس سازمان غذا و دارو، از توسعه تولید غذاهای سودمند و فراسودمند در کنار تقویت فرایندهای کنترلی برای بالا بردن کیفیت غذا خبر داد.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد؛

رفع تعرض 143 هکتار زمین دولتی در اسفندماه

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در آخرین ماه سال گذشته 267 مورد تعرض به زمین های دولتی به مساحت 143 هکتار را به صورت فوری رفع کرده است.

توکنایزکردن املاک؛ برنامه و موضوع جدی هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک شهر

مدیرعامل هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک شهر به تشریح دستاوردها و چالش های سال 1402 و برنامه های پیش روی این مجموعه به عنوان بازوی فناوری اطلاعات این بانک در سال جدید پرداخت.

Memory usage: 204
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران