صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 448940 تاریخ : 1397/11/27-09:06:01
,17,13,
کاهش 10 هزارتومانی قیمت گوشت قرمز در بازار به علت واردات دام

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

کاهش 10 هزارتومانی قیمت گوشت قرمز در بازار به علت واردات دام

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه واردات دام زنده به کشور باعث کاهش 10 هزارتومانی قیمت گوشت در بازار شده است،گفت: تا 5 شنبه شب گذشته، حدود 4 هزارراس دام وارد شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حمید ورناصری در خصوص علت تناقض در آمار دام زنده وارداتی اظهارداشت: شرکت پشتیبانی اموردام آمار  واردات محموله نخست دام زنده  را به صورت روزانه اعلام کرده بود که شامل بیش از 2000 راس  بود.  

وی با بیان اینکه تنها یک بارنامه شامل 1100 راس دام زنده بوده که از سوی فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام شده است، افزود: این واردات شامل چندین پارت بوده و محموله بصورت پارشیال شیپ منت(حمل بار به دفعات) وارد می شود  که در مجموع میزان واردات انجام شده  بیش از 2000 راس بوده است.


واردات دام منجر به کاهش 10 هزارتومانی قیمت گوشت قرمز در بازار شد 

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه براساس برنامه ریزی های انجام شده، در هفته 50 هزار راس وارد کشور می شود، گفت: براین اساس تا 5شنبه شب گذشته،  حدود 4 هزار راس دام زنده وارد کشور شده است.

ورناصری خاطرنشان کرد: این اقدامات در  تنظیم بازار گوشت و آرام شدن شرایط تاثیر بسزایی دارد به طوری که طی این مدت کوتاه قیمت هرکیلوگرم گوشت در بازار 10 هزارتومان ارزان شده است.

وی افزود: نکته جالب توجه این است که تعدادی از دلالان و واسطه ها طی روزهای اخیر که دام های وارداتی برای کشتار به کشتارگاه فرستاده شده بودند، به این مراکز مراجعه می کردند تا ببینید واردات دام واقعیت دارد یا خیر.


واردات دام زنده با کامیون و کشتی نیز در حال انجام است

این مقام مسئول دولتی با بیان اینکه واردات دام زنده از طریق کامیون و کشتی نیز در حال انجام است، تصریح کرد: کامیون ها و کشتی های حامل دام های وارداتی هم در مسیر هستند ضمن اینکه ما در یک پارت با کشتی حدود 50 هزار راس دام زنده وارد خواهیم کرد که رقم قابل توجهی است.

وی همچنین با اشاره به اینکه قرار است واردات دام از فرودگاه پیام نیز انجام شود، گفت: 4000 راس دامی که تاکنون وارد شده توسط شرکت پشتیبانی امور دام وارد شده است اما طی یکی روز اخیر بخش خصوصی نیز در حال ورود به این حوزه است و قرار است که آنها نیز اقدام به واردات کنند.

ورناصری گفت: رومانی و کشورهای مختلف دیگر از جمله مبادی واردات دام زنده به کشور هستند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی اموردام کشور با اشاره به واردات لاشه گوشت نیز افزود: واردات گوشت به طور مستمر ادامه دارد. به عنوان مثال روز پنج شنبه گذشته حدود 170 تن واردات لاشه گوسفندی به کشور انجام شده است.

وی ادامه داد: این واردات از استرالیا و کشورهای آسیای میانه انجام می شود. ضمن اینکه به طور متوسط روزانه حدود 150 تن گوشت گرم وارد کشور می شود.

ورناصری همچنین درباره اینکه آیا  گوشت های دپو شده در گمرک متعلق به شرکت پشتیبانی اموردام است یا بخش خصوصی؟، گفت: این محموله شامل گوشت های منجمد و مربوط به بخش خصوصی است که هم اکنون در بندرعباس است.

وی مشکلات این محموله را مسائل نقل و انتقال ارز و مواردی از این قبیل عنوان کرد که در حال رفع است.

 

اخبار مرتبط


 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 217
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران