پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 62662 تاریخ : 1393/08/06-11:32:02
,5,16,17,
مشعل فاز 18 پارس جنوبی روشن شد

تلاش برای تامین بموقع سوخت زمستانی

مشعل فاز 18 پارس جنوبی روشن شد

مشعل سکوی 18A پارس جنوبی به عنوان دومین سکوی فازهای اولویت‌دار روز گذشته (دوشنبه، 5 آبان) پس از باز شدن سومین چاه این فاز، به طور دائم روشن شد.

مجری طرح توسعه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی در گفتگو با خبرنگار شانا با اعلام این خبر گفت: چاه سوم این سکو روز گذشته باز شده و به این ترتیب سکوی بهره برداری و از روز گذشته مشعل آن روشن شده است.

حسن بویری با بیان این که هم اکنون در انتظار اتصال خطوط بین فازی با فازهای 15 و 16 هستیم افزود: حداکثر ظرفیت این فاز روزانه 12,5 میلیون متر مکعب خواهد بود.

وی افزود: این سکو 11 چاه دارد که فعلا چاه شماره سه آن باز شده است و هم اکنون گاز ترش مخزن پارس جنوبی در تاسیسات سکوی A فاز 18 وارد شده و قرار است گاز این سکو در پالایشگاه فاز 15 و 16 پارس جنوبی فرآورش شود.

بر پایه این گزارش، طبق پیش بینی ها قرار است با آماده سازی خط لوله بین فازی، چاههای سکوی A فاز 18 به ترتیب در جریان تولید قرار خواهد گرفت.

بر اساس برنامه ریزی ساخت و نصب دو سکوی اقماری فازهای 17 و 18 پارس جنوبی باید تا نیمه نخست سال 94 به پایان برسد.

هم اکنون اسکلت سکوهای اقماری فازهای 17 و 18 پارس جنوبی ساخته و عمده سفارشهای کالای این پروژه نیز انجام شده است؛ ضمن آن که عملیات حفاری در دو سکوی اقماری فازهای 17 و 18 میدان گازی پارس جنوبی نیز با فعالیت دو دستگاه دکل هم اکنون از پیشرفت 30 تا 35 درصدی برخوردار است.

توسعه‌ فازهای ‌17 و 18 میدان‌ گازی‌ پارس‌جنوبی‌ به‌ منظور تولید روزانه ‌50 میلیون‌ متر مکعب‌گاز طبیعی‌، 80 هزار بشکه‌ میعانات‌ گازی‌ و 400 تن‌ گوگرد و تولید سالانه‌ یک میلیون‌ تن‌اتان‌ و 1,05 میلیون‌ تن‌ گاز مایع‌ انجام  می شود.

مراحل توسعه دو بخش خشکی و دریایی این پروژه از جانب کنسرسیومی از شرکتهای ایرانی در حال اجراست. پیمانکاران طرح توسعه فازهای 17 و 18 پارس جنوبی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی و شرکت مهندسی و ساخت صنایع نفت و صدرا هستند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران