پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489700 تاریخ : 1398/05/28-11:36:43
,25,4,
اژدهای زرد در مسیر کاهش تولید فولاد

طی نیمه دوم 2019 میلادی رخ می دهد:

اژدهای زرد در مسیر کاهش تولید فولاد

تولید فولاد چین در نیمه دوم سال 2019 میلادی کاهش می یابد. این امر به علت کاهش ساخت و ساز و افت حاشیه سود کشور ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وب سایت شنهوا نتXinhuanet کاهش ساخت و ساز در بخش مسکن، محدودیت های ناشی از شرایط محیطی و افت حاشیه سود فولادسازان منجر به کاهش تولید فولاد چین در نیمه دوم سال جاری میلادی خواهد شد.

در نیمه نخست سال 2019 میلادی تولید فولادخام چین 492 میلیون تن و تولید محصولات فولادی 587 میلیون تن به ثبت رسید که به ترتیب حاکی از رشد9.9 درصدی و 11 درصدی نسبت به مدت مشابه سال 2018 میلادی است. این در حالی است که چین قصد دارد تولید فولادخام و محصولات فولادی خود را در نیمه دوم 2019 میلادی به طور چشمگیر کاهش دهد.

موسسه فیچ پیش بینی می کند، رشد سخت و ساز مسکن در چین در نیمه دوم سال 2019 میلادی کند می شود که این امر موجب افت تولیدفولاد این کشور طی مدت مذکور خواهد شد.

همچنین برنامه بهبود کیفیت هوا منجر به ایجاد محدودیت هایی برای فولادسازان و در نتیجه کاهش تولید فولاد به ویژه در استان هبی خواهد شد.

علاوه بر این، در نیمه نخست سال جاری میلادی رشد قیمت سنگ آهن منجر به کاهش چشمگیر حاشیه سود فولادسازان شد که می تواند بر روند تولید نیمه دوم سال نیز تاثیرگذار باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 201
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران