پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517983 تاریخ : 1399/05/27-12:06:00
,5,
رکورد تولید برق در نیروگاه های حرارتی کشور شکسته شد

رکورد تولید برق در نیروگاه های حرارتی کشور شکسته شد

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: میزان تولید برق نیروگاه های حرارتی از ابتدای امسال تا نیمه مردادماه با افزایش 11 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از مرز 127 میلیارد کیلووات ساعت گذشته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، محسن طرزطلب افزود: بیش از 140 میلیارد کیلووات ساعت انرژی از ابتدای سال تا نیمه مردادماه در نیروگاه های کشور تولید شده که سهم نیروگاه های حرارتی از این رقم حدود 127 میلیارد کیلووات ساعت بوده است.

وی ادامه داد: تولید نیروگاه های حرارتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 11 درصدی یافته و سال گذشته در این بازه زمانی حدود 114 میلیارد کیلووات ساعت در نیروگاه های حرارتی تولید شده بود که با تمهیدهای صورت گرفته در این مدت، افزایش 12 میلیارد کیلووات ساعتی تولید این واحدها در سال جهش تولید محقق شده است.

طرزطلب خاطرنشان کرد: افزایش یک هزار و 600 مگاواتی ظرفیت نیروگاه های حرارتی، انجام به موقع 93 هزار مگاوات برنامه تعمیرات نیروگاهی در کنار آمادگی کامل واحدهای تولید برق حرارتی موجب شده است تا نیروگاه های حرارتی کشور تابستان امسال با تولید برق پایدار نقش مهمی را در تحقق برنامه عبور موفق از دوره اوج مصرف ایفا کنند.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: سالانه حدود یک میلیون مشترک جدید به صنعت برق ایران افزوده می شود.

وی ادامه داد: شرکت تولید نیروی برق حرارتی هم اکنون با 94 نیروگاه دولتی و خصوصی حدود 92 درصد برق مورد نیاز سالانه کشور را تامین می کند و استمراربخشی به تولید پایدار در این مجموعه با توجه به نیاز روزافزون مشترکان جدید صنعت برق از برنامه های جدی این مجموعه مادرتخصصی بوده است.

طرزطلب یکی از برنامه های جدی امسال مجموعه را دست یابی به راندمان 39 درصدی در نیروگاه های حرارتی برشمرد و افزود: برای تحقق این مهم برنامه های متعددی همچون بهره برداری از 9 واحد بخار سیکل ترکیبی به ظرفیت یک هزار و 454 مگاوات و افتتاح سه واحد گازی راندمان بالا با ظرفیتی بالغ بر 921 مگاوات در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: سال گذشته از حدود 312 میلیارد کیلووات ساعت برق تولیدی در کشور حدود 79 میلیارد کیلووات ساعت آن بدون استفاده از سوخت فسیلی بوده است که از این میزان حدود 42 میلیارد کیلووات ساعت آن با تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی تولید شده است. با این اقدام در سال گذشته نزدیک به 11 میلیارد متر مکعب در مصرف گاز صرفه جویی شده است.

طرزطلب خاطرنشان کرد: سالانه حدود 36 درصد گاز کشور توسط نیروگاه های حرارتی مصرف می شود. بنابراین هر چه بتوان با گاز موجود در اختیار و بدون افزایش مصرف سوخت نسبت به سال گذشته توان تولیدی نیروگاه ها را افزایش داد، طبیعی است این اقدام به نفع اقتصاد کشور خواهد بود و می توان با صادرات مازاد سوخت باقی مانده در این بخش برای کشور درآمدزایی ایجاد کرد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: به منظور شتاب بخشی در این کار، ضرورت دارد مطابق قانون مربوط، سوخت صرفه جویی شده حاصل از احداث بخش بخار نیروگاه های سیکل ترکیبی به سرمایه گذاران تحویل شود که در این زمینه به همکاری وزارت نفت نیاز است.

وی با تاکید بر اینکه راندمان نیروگاه های کشور تا پایان امسال از مرز 39 درصد عبور خواهد کرد، گفت: براساس برنامه ششم توسعه این رقم در سال 1400 به عدد 40 درصد می رسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران