آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 584052 تاریخ : 1400/04/14-11:20:55
,13,
خرج خورد و خوراک یک روز گاو و گوسفند چقدر می شود؟

خرج خورد و خوراک یک روز گاو و گوسفند چقدر می شود؟

درددل یک دامدار در شبکه های اجتماعی بازتاب زیادی داشته است؛ او با یک حساب و کتاب ساده خرج خوراک یک روز گاو و گوسفند را محاسبه کرده:

به گزارش بانک و صنعت، به طور متوسط هر گاو در روز 44 کیلو علوفه مصرف می کند که از اجزای مختلفی مثل کاه، یونجه، ذرت سیلو و کنسانتره تشکیل می شود. با توجه به حجم هر کدام از اقلام گفته شده در جیره غذایی یک روز گاو، قیمت های زیر به دست می آید.

یک کیلو کاه: چهار هزار تومان
شش کیلو یونجه: 30 هزار تومان
24 کیلو ذرت سیلو: 48 هزار تومان
13 کیلو کنسانتره دامی: 50 هزار تومان
هرچند در کنار این مبالغ باید هزینه های آب، برق، نیروی انسانی و خدمات درمانی را هم در نظر بگیریم اما بدون این هزینه ها روزانه هر گاو 132 هزار تومان فقط غذا می خورد.
هزینه خوراک یک روزه گوسفند
برخلاف گاو که به دلیل شیردهی و وزن بالایش خوراک زیادی دارد، هر گوسفند پرواری در روز بین 1?5 تا 2 کیلو علوفه می خورد که شامل یونجه و کنسانتره می شود. در جیره غذایی گوسفندان پرواری روزانه حدود 400 گرم یونجه و 1600 گرم کنسانتره دامی وجود دارد.
400 گرم یونجه: دو هزار تومان
1600 گرم کنسانتره دامی: هفت هزار تومان
درباره گوسفندان هم هزینه هر روز خوراک بدون احتساب آب، برق، نیروی انسانی و خدمات درمانی حدود 9 هزار تومان تمام می شود


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 230