پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 945 تاریخ : 1390/04/20-00:00:00
,15,
حجم اطلاعات دیجیتال ، هر دو سال یکبار دوبرابر

وب و اینترنت؛

حجم اطلاعات دیجیتال ، هر دو سال یکبار دوبرابر

بر اساس بررسی های تازه موسسه آی دی سی، حجم اطلاعات دیجیتال موجود در جهان هر دو سال 2 برابر می شود.

به گزارش روز دوشنبه شبکه تحلیلی ، خبری بانک و صنعت،  در سال 2011 بیش از 1.8 زتابایت اطلاعات دیجیتال در جهان تولید شده است. برای تولید این حجم از اطلاعات تمامی جمعیت ایالات متحده باید هر دقیقه سه پست وبلاگی کوتاه بنویسند و این کار را به طور بی وقفه برای 26976 سال ادامه دهند.
عرضه محصولات جدید الکترونیک اعم از تبلت ها و نت بوک ها و گوشی ها سرعت و حجم تولید اطلاعات را به شدت بالا برده و کار به جایی رسیده که هزینه تهیه، مدیریت و ذخیره سازی اطلاعات نسبت به سال 2005 تا یک ششم کاهش یافته است.
نکته دیگر از راه رسیدن فناوری های جدیدی مانند کلود کامپیوتینگ و همین طور عرضه نرم افزارها و سخت افزارهای تازه ای است که باعث افزایش 50 درصدی فعالان شاغل در این بخش و رسیدن آن به مرز 4 تریلیون دلار شده است. البته یک مشکل مهم در این حوزه عدم مهارت و تخصص کافی فعالان و تولیدکنندگان اطلاعات است که باعث می شود بخشی از این اطلاعات ارزش و اعتبار کافی نداشته باشند.
همچنین در حالی که فعلا تنها 2 درصد از اطلاعات دیجیتال بر روی سرورهای کلود ذخیره می شود این رقم در سال 2015 به 20 درصد افزایش می یابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران