پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 939 تاریخ : 1390/04/20-00:00:00
,17,
حذف صفرها از واحد پول ملی برنامه دراز مدت است

به مروز 4 صفر از پول ملی حذف می شود،

حذف صفرها از واحد پول ملی برنامه دراز مدت است

سخنگوی طرح تحول اقتصادی گفت : حذف چهار صفر از واحد پول ملی برنامه ای درازمدت است و زمان اجرای آن هنوز تعیین نشده است.

به گزارش روز دوشنبه شبکه تحلیلی ، خبری بانک و صنعت،  اصلاح واحد پول ملی را یکی از محورهای طرح تحول اقتصادی ذکر کرد و افزود : در نشست هیئت دولت از میان پیشنهادهای مطرح پس از بحث و بررسی ، حذف چهارصفر از واحد پول ملی تصویب شده است.

وی با تاکید بر اینکه زمان حذف چهار صفر از واحد پول ملی هنوز تعیین نشده است ،گفت : قرار است برنامه اجرایی و زمان بندی این طرح را بانک مرکزی تهیه و برای تصویب به کارگروه طرح تحول اقتصادی ارائه کند.

رئیس کل بانک مرکزی هم حذف صفرها از واحد پول ملی را برنامه ای زمان بر دانست و گفت : تا زمانی که ابعاد این طرح برای آحاد جامعه به طور کامل تبیین نشود و جا نیفتد، اجرایی نخواهد شد .

بهمنی تاکید کرد : پس از مشخص شدن زمان حذف صفر ها از واحد پول ملی؛ پول های قدیمی در دوره سه تا پنج سال از چرخه پولی کشور خارج می شود و البته تا آن زمان هم پول های جدید و هم پول های قدیمی دارای اعتبار خواهد بود.

رئیس کل بانک مرکزی گفت : در اجرای این طرح از نظرکارشناسان و مردم استفاده خواهد شد و بانک مرکزی درانتخاب نام پول خرد و نوع آن از مردم نظر خواهی می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران