پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 489349 تاریخ : 1398/05/20-14:50:57
,17,
70 هزار نیاز خارجی در کشور شناسایی شده است

معاون امور صنایع در نشست هم اندیشی توسعه ساخت داخل اعلام‌کرد:

70 هزار نیاز خارجی در کشور شناسایی شده است

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از شناسایی70هزار نیاز صنعتی، معدنی و ... در کشور خبرداد و گفت: نیازهای خارجی اکثر دستگاههای اصلی اجرایی احصاء و داخلی سازی آنها با محوریت دفاتر تخصصی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، فرشاد مقیمی در سلسله نشست های هم اندیشی توسعه ساخت داخل که با حضور نمایندگانی از وزارت کشور و مدیران کل وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، گفت: با توجه به استمرار محدودیت های بین‌المللی در کشور و ضرورت تحقق نهضت ساخت داخل با همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادها، اجرای « برنامه توسعه ساخت داخل » ‌به صورت جهادی در دستور‌کار قرار‌گرفت و نقش ارکان وزارت متبوع و حتی دستگاههای ذیربط در این نهضت مقدس مشخص شد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ابلاغ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور توسط رییس‌جمهوری تصریح‌کرد: این قانون، به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای توسعه ساخت داخل به شمار می رود و تحقق آن عزم همه ارکان نظام را می طلبد.

مقیمی راه اندازی «نهضت توسعه ساخت داخل» رادر راستای اجرای این قانون ملی توصیف‌کرد و گفت: ممنوعیت خرید خارجی کالاها توسط سازمانهای مشمول قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و تبدیل آن به خرید کالاهای داخلی از جمله موضوعاتی است که مورد پیگیری قرار گرفته است و طی این مدت توانستیم از خرید کالای مشابه خارجی محصولاتی نظیرپمپ های کرایوژنیک، کیسه خون، پست برق، تهیه مطبوع موبایل فرودگاهی، سیستم های آتش خاموش‌کن نیروگاهی، جرثقیل های ترانس تینر و ... با توجه به تولید داخلی جلوگیری نماییم.

وی جمع آوری فهرست توانمندی های تولیدی و خدماتی با هماهنگی تشکل ها و انجمن های صنفی و به روزرسانی مستمر فهرست یادشده را از دیگر اقدامات در جهت حمایت از توسعه ساخت داخل برشمرد و گفت: نیازهای خارجی اکثر دستگاههای اصلی اجرایی شناسایی و به منظور بررسی داخلی سازی آنها توسط دفاتر تخصصی در حال بررسی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 212
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران