پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 651 تاریخ : 1390/04/09-00:00:00
,15,
حجم اطلاعات تا مرز 58 میلیارد حافظه

دنیای موبایل و کامپیوتر؛

حجم اطلاعات تا مرز 58 میلیارد حافظه

انتظار می رود حجم اطلاعات دیجیتالی که تا پایان سال 2011 تولید می شود برای پرکردن حافظه 58 میلیارد دستگاه آی پد کافی باشد.

به گزارش روز جمعه شبکه تحلیلی،خبری بانک و صنعت ، بررسی های موسسه آی دی سی نشان می دهد میزان دیتای تولید شده دیجیتال در سال 2011 حدود 50 درصد رشد کرده و به 1.8 زتابایت افزایش می یابد. هر زتا معادل ده به توان 21 است.
برای ذخیره سازی این میزان اطلاعات باید از 58 میلیارد رایانه لوحی آی پد شرکت اپل که 32 گیگابایت حافظه دارند استفاده کرد. در صورتی که این تعداد آی پد را پشت سر هم قطار کنند طول آن به اندازه دیوار مشهور چین خواهد شد .
البته آی دی سی بر این باور است که سرعت تولید اطلاعات در جهان در حال کند شدن است. این رشد از 73 درصد در سال 2008 به 63 درصد در سال 2010 کاهش یافته است.
در بخش دیگری از این گزارش آمده است که شرکت ها باید تا سال 202 تعداد سرورهای مورد استفاده خود را 10 برابر کنند تا بتوانند فرایندهای کاری خود را سازمان دهی کنند. باید توجه داشت شرایط اقتصادی ناپایدار فعلی اجازه افزایش زیاد تعداد کارمندان را به شرکت ها نمی دهد و آنها برای انجام امور خود چاره ای ندارند جز اینکه هر چه بیشتر به فناوری اطلاعات تکیه کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 229
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران