پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 645 تاریخ : 1390/04/08-00:00:00
,17,
کشوربه وحدت و همدلی نیازمنداست

رئیس جمهوری:

کشوربه وحدت و همدلی نیازمنداست

رئیس جمهور گفت موضع ما همچنان سکوت است و نیاز به وحدت و همدلی داریم .

به گزارش عصر چهارشنبه شبکه تحلیلی ، خبری بانک و صنعت، دکتر  احمدی نژاد پس از پایان جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران با تبریک عید مبعث به جامعه بشری افزود: بزرگترین حادثه عالم هستی تا امروز عید مبعث است.

وی با اشاره به اینکه در روز مبعث همه راه های آسمان به سوی بشر باز شد و همه فرصت برای تعالی انسان در اختیار او قرار گرفت گفت: پیامبر (ص)مجرای جاری شدن همه لطف و رحمت الهی بر جامعه بشری است و با بعثت پیامبر (ص) فرصت برای رسیدن بشر به نقطه اوج کمال انسانی ایجاد شد.

 احمدی نژاد افزود: بعثت پیامبر(ص) با حکومت جهانی انسان کامل تکمیل خواهد شد و بشر در آن نقطه از همه ظرفیت ها استفاده خواهد کرد.

آقای احمدی نژاد با اشاره به شرایط حساس منطقه و جهان و نیز فضای کار و تلاش در کشور گفت: مقام معظم رهبری نیز دائم بر همکاری و همدلی تأکید دارند.

وی در پاسخ به این سؤال که موضع شما در خصوص برخی اخباری که درباره اطرافیانتان گفته می شود چیست؟ گفت

موضع ما همچنان سکوت است اما اگر بخواهند همکارانم را در کابینه به بهانه های گوناگون متهم کنند به وظیفه قانونی ام عمل می کنم .

رئیس جمهور گفت: اتهامات فراوانی زده شده است و اشکالاتی در دستگیری ها وجود داشت که مطالبی را به رئیس قوه قضاییه اعلام کردم.

وی با اشاره به اینکه هرروز با شایعات مواجهیم گفت:اینها در کار دولت و کشور اثر می گذارد.

آقای احمدی نژاد ادامه داد: مردم و نیز همکارانم در دولت در این باره مرتب از من سؤال می کنند که چه باید کرد؟

رئیس جمهور گفت: از نظر ما مجموعه این حرکات ، کاری سیاسی برای فشار به دولت است و اخیراً هم مباحث جدیدی مطرح کرده اند.

آقای احمدی نژاد افزود: موضع ما همچنان سکوت است اما اگر بخواهند با بهانه های گوناگون همکارانم را در کابینه متهم کنند ، وظیفه اخلاقی ، قانونی و ملی دارم بالاخره بایستم و از همکارانم دفاع کنم.

رئیس جمهور گفت: کابینه خط قرمزی است که اگر به آن دست اندازی کنند باید وظیفه قانونی خود را انجام دهم زیرا کشور آسیب خواهد دید.

آقای احمدی نژاد ابراز امیدوار کرد برای مطامع سیاسی این اقدامات دنبال نشود زیرا فضای کشور باید همواره پرنشاط ، پرکار و با همدلی و دلسوزی باشد.

رییس جمهور تأکید کرد: تاکنون سکوت کرده ام و از این پس نیز بنایمان بر سکوت است اما اگر نقطه ای ببینیم که بخواهد به کشور آسیب وارد شود ، موظفم کارها و مسائل را با مردم در میان بگذارم و وظایف قانونی خود را انجام دهم که امیدوارم کار به آنجا نرسد.

ارزیابی مثبت رئیس جمهور از تفاهم دولت و مجلس در ادغام وزارتخانه ها

رئیس جمهور در ارزیابی خود از روند ادغام وزارتخانه ها ، تفاهم مجلس و دولت را در این باره خوب ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: نیازمند نوسازی سازمانی هستیم که بخشی از آن از طریق همین ادغام ها صورت می گیرد .

آقای احمدی نژاد تفاهم مجلس و دولت را در موضوع ادغام وزارت مسکن و شهرسازی و راه و ترابری و نیز ادغام وزارتخانه هایی که امروز به تأسیس دو وزارتخانه جدید منجر شد ، بسیار خوب ارزیابی کرد.

رئیس جمهور گفت: همکاری خیلی خوبی است و فکر می کنم گام های دیگری نیز باید با همکاری یکدیگر برداریم.

آقای احمدی نژاد وجود تفاهم را لازمه کار دانست و افزود: باید همدلی و همکاری باشد ؛ بحث های دولت ، همیشه تخصصی است یعنی دولت در پیگیری اداره کشور غیر از بحث های کارشناسی و تخصصی ، موضوعی را دخالت نمی دهد.

وی گفت: هر گاه بحث ها تخصصی باشد همدلی و تفاهم است و امیدواریم همیشه همین فضا باشد تا بتوانیم عرصه خدمت گزاری به مردم را توسعه دهیم و کشور عزیزمان بتواند هر روز پیشرفت های جدیدی به دست آورد.

رئیس جمهور گفت: طرح های اقتصادی به خوبی پیش می رود

آقای احمدی نژاد پس از پایان جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران به سال جهاد اقتصادی و اقدامات دولت در این خصوص اشاره کرد و افزود: معنی سال جهاد اقتصادی این است که ما باید کارکرد بیشتری در بخش اقتصاد داشته باشیم.

وی گفت: دولت همه توان خود را متمرکز کرده است و کار می کند و به نظر من طرح های اقتصادی به خوبی پیش می رود.

رئیس جمهور ادامه داد: البته بودجه ما امسال در 18 خرداد قانونی و رسمی شد اما دولت در بخش اقتصاد برنامه های گوناگونی دارد.

آقای احمدی نژاد گفت: همچنین 464 طرح بزرگ صنعتی در آینده افتتاح می شود و در بخش کشاورزی و مسکن نیز همین طور است.

وی افزود: هدفمند کردن یارانه ها نیز به خوبی پیش می رود و در بخش مدیریت مصرف هم کارهای خوبی شده است.

به گزارش واحد مرکزی خبر آقای احمدی نژاد در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره تعامل دولت و مجلس در موضوع ادغام وزارتخانه ها گفت: حجم دولت باید کوچک شود و ما به سازمان دهی جدیدی در این باره نیاز داریم زیرا شرایط و حوزه مسئولیت و اختیارات دولت با50 سال قبل بسیار تغییر کرده است.

روند رو به رشد طرح های اقتصادی

رئیس جمهور گفت: طرح های اقتصادی به خوبی پیش می رود.

احمدی نژاد پس از پایان جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران به سال جهاد اقتصادی و اقدامات دولت در این خصوص اشاره کرد و افزود: معنی سال جهاد اقتصادی این است که ما باید کارکرد بیشتری در بخش اقتصاد داشته باشیم.

وی گفت: دولت همه توان خود را متمرکز کرده است و کار می کند و به نظر من طرح های اقتصادی به خوبی پیش می رود.

رئیس جمهور ادامه داد: البته بودجه ما امسال در 18 خرداد قانونی و رسمی شد اما دولت در بخش اقتصاد برنامه های گوناگونی دارد.

 احمدی نژاد گفت: همچنین 464 طرح بزرگ صنعتی در آینده افتتاح می شود و در بخش کشاورزی و مسکن نیز همین طور است.

وی افزود: هدفمند کردن یارانه ها نیز به خوبی پیش می رود و در بخش مدیریت مصرف هم کارهای خوبی شده است.

 توانسته ایم در بخش اشتغال رکورد جدیدی داشته باشیم

احمدی نژاد در حاشیه جلسه امروز هیات دولت افزود: پارسال بیش از یک میلیون و 600 هزار شغل ایجاد شد اما امسال با توجه به اینکه ورود به بازار کار بیش از پیش افزایش خواهد یافت در نظر داریم دو ونیم میلیون شغل را با فعالیت های اقتصادی ایجاد کنیم که این رکورد محسوب می شود. رئیس جمهور گفت: به عنوان شاخص ، در بخش اشتغال که نتیجه فعالیت های اقتصادی است توانسته ایم رکورد جدیدی داشته باشیم.

وی گفت: همه باید برای ایجاد اشتغال کمک کنند زیرا ایجاد اشتغال کار یک نفر، یک وزارتخانه و دولت نیست و همه باید دست به دست هم دهیم و فضای کشور فضای کار و پیگیری باش

د.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 228
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران