پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 630 تاریخ : 1390/04/08-00:00:00
,8,
 وظایف حاکمیتی بیمه مرکزی باید تقویت شود

وزیراقتصاد ،

وظایف حاکمیتی بیمه مرکزی باید تقویت شود

وی از سیاست گذاری و اقدامات بیمه مرکزی در شرایط تحریم اعمال شده از سوی برخی بیمه‌گران اتکایی خارجی تقدیر کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در نشست شورای معاونان این وزارتخانه گفت: وظایف حاکمیتی بیمه مرکزی باید تقویت شود.

 

به گزارش روز چهارشنبه شبکه تحلیلی ، خبری بانک و صنعت، " سید شمس الدین حسینی" با بایان این مطلب افزود:: تحریم هابه یک فرصت برای تقویت بیمه های اتکایی در کشور تبدیل شده است و می تواند ثمرات خوبی داشته باشد.
وی افزود: البته صنعت بیمه کشور بر اساس اهداف تعیین شده در برنامه پنجم از مشارکت با شرکت های بیمه خارجی و فعالیت شعب و نمایندگی شرکت های بیمه بازرگانی خارجی و همکاری با بیمه های اتکایی خارجی استقبال می کند.
حسینی با اشاره به موضوع افزایش واگذاری بخشی از فعالیت های اتکایی به شرکت های بیمه و بیمه اتکایی داخلی و خارجی گفت: حرکت بیمه های بازرگانی به سمت فعالیت های مالی در چارچوب هدف های تعیین شده در برنامه پنجم ضروری است و همکاری ساختاری بین نظام بانکی و صنعت بیمه و بورس اوراق بهادار باید ایجاد شود.
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه شرکت های بیمه بنگاه های تجاری و مالی هستند، یادآور شد: این بنگاه ها باید به تقویت نقش خود در زمینه خدمات مالی و سرمایه گذاری توجه کنند.
وی اظهار داشت: بیمه های تجاری باید به صورت اقتصادی و به شیوه بنگاه های تجاری اداره شود و اگر بخواهیم شرکت های بیمه کارآمد داشته باشیم باید هزینه های جانبی آنها در کنار هزینه های عملیاتی دیده شود.
همچنین نشست شورای معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بیمه مرکزی برگزار شد .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 167
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران