پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6271 تاریخ : 1391/06/12-00:00:00
,1,
پایگاه اطلاعات اقتصادی راه اندازی می شود

پایگاه اطلاعات اقتصادی راه اندازی می شود

رییس کل سازمان امور مالیاتی از راه اندازیپايگاهاطلاعات اقتصادی درکشور خبر داد و گفت: با راه اندازی اینپايگاهتمام فعالیت ها و حتی جریان فعالیت های اقتصادی رصد و اطلاعات

 به گزارش  بانک و صنعت به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از ایرنا ، علی عسکری  با تاکید بر اهمیت اطلاعات اقتصادی و شفافیت اقتصادی برای شناسایی منابع مالیاتی، گفت: دستیابی به اطلاعات اقتصادی از رویکرد های سازمان امور مالیاتی است و بستر آن درماده 120 قانون بودجه سال جاری فراهم شده است.

وی یادآورشد: بر همین اساس سازمان امور مالیاتی بستر های راه اندازی پایگاه اطلاعات اقتصادی کشور را فراهم کرده تا در چارچوب آن تمام اطلاعات فعالیت های اقتصادی و جریان فعالیت هایی که در اقتصاد انجام می شود، جمع آوری شود.

معاون وزیر امور اقتصادی ودارایی گفت: سازمان امور مالیاتی با راه اندازی این پایگاه به منابع درآمدی که در اقتصاد وجود دارد دسترسی خواهد داشت و این امر به شفافیت فعالیت های اقتصادی کمک می کند.

رییس کل امور مالیاتی دستیابی به عدالت مالیاتی را یکی از اهداف راه اندازی این پایگاه اطلاعاتی عنوان کرد و افزود: درشرایط فعلی به لحاظ دسترسی نداشتن به اطلاعات و شفافیت اقتصادی در کشور فرار مالیاتی در برخی از مشاغل وجود دارد و این امر عدالت مالیاتی را خدشه دار کرده است.

عسکری، همچنین تحقق عدالت مالیاتی را از رسالت های سازمان مالیاتی کشور دانست و اظهار امیدواری کرد با برنامه ریزی های انجام شده به این هدف دست یابیم.

وی ادامه داد: معتقدم با توجه به توصیه قانون برنامه پنجم توسعه و دستور العمل ابلاغی و همچنین اقدامات انجام شده عدالت مالیاتی در کشور تحقق یابدارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران