پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6267 تاریخ : 1391/06/12-00:00:00
,5,
حفر بیش از 2 میلیون و 700 هزار متر چاه نفت و گاز

رکوردهای صنعت حفاری ایران جا به جا شد

حفر بیش از 2 میلیون و 700 هزار متر چاه نفت و گاز

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: یک هزار و 202 حلقه چاه های نفت و گاز به متراژ 2 میلیون و 724 هزار متر در دولت های نهم و دهم حفاری و تولیدی شده است.

 به گزارش  بانک و صنعت به نقل از شانا، حیدر بهمنی افزود: در دولت نهم از سال 1384 تا اول مرداد 88 معادل 655 حلقه چاه شامل 318 حلقه توسعه ای، 13 حلقه توصیفی، 22 حلقه اکتشافی و 302 حلقه تعمیری و تکمیلی به وسیله ناوگان حفاری این شرکت در مناطق خشکی و دریایی کشور حفر و تحویل واحدهای متقاضی شد.
 
وی اظهار کرد: در دولت دهم از مرداد 1388 تاکنون 547 حلقه چاه مشتمل بر 242 حلقه توسعه ای، 33 حلقه توصیفی، 16 حلقه اکتشافی و 256 حلقه تعمیری حفر و برای بهره برداری به واحدهای متقاضی تحویل داده شد.
 
بهمنی در تشریح موفقیت های این شرکت در انجام حفاری جهت دار (افقی) توضیح داد: در این مدت 476 حلقه چاه جهت دار به متراژ 281 هزار متر به کوشش متخصصان شرکت و با به کار گیری پیشرفته ترین فناوری های روزآمد، حفر و عملیاتی شد.
 
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران درباره خدمات فنی و  مهندسی و ویژه حفاری گفت: در هفت سال گذشته 47 هزار و 950 مورد عملیات شامل 20 نوع خدمات تخصصی از جمله  نمودارگیری، حفاری با هوا، چاه پیمایی، لوله مغزی سیار، حفاری فروتعادلی، آزمایش و تکمیل چاه، سیمان کاری و لوله گذاری چاه به چاه های نفت و گاز ارائه شده است.
 
وی افزود: به منظور پاسخگویی به نیازهای صنعت نفت و بر اساس برنامه های توسعه اقتصادی، دستگاه های حفاری در دولت نهم از 49 دستگاه به 56 دستگاه افزایش یافت و در همسویی با برنامه پنجم توسعه و افق چشم انداز 1404 شمار دستگاه ها هم اکنون به 72 دستگاه افزایش یافته است و این روند تا تامین نیاز کامل صنعت نفت ادامه خواهد داشت.
 
بهمنی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و استفاده از توان سازندگان داخلی و ارتباط نزدیک با مراکز علمی و پژوهشی کشور، در دولت نهم دستگاه های حفاری 83 ،86 و 87 فتح ساخته و بیش از 5 هزار قطعه پر مصرف و تجهیزات مورد نیاز در داخل تولید شد.
 
 
وی ادامه داد: این روند در دولت دهم پرشتاب تر شده است؛ به گونه ای که ساخت دستگاه های حفاری 35 و 36 فتح، تجهیزات کلیدی حفاری در بخش های نمودارگیری، لوله مغزی سیار، سیمانکاری، درون و برون چاهی و بیش از 4 هزار و 500 قطعه موردنیاز در صنایع داخلی تولید انبوه شد.
 
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در زمینه سرمایه گذاری در بخش تامین دکل های حفاری، بومی سازی و تولید داخل قطعات و تجهیزات گفت: در مدت پیش گفته، بیش از یک میلیارد دلار در زمینه توسعه ناوگان حفاری، خدمات فنی تخصصی و بیش از  2 هزار و 500  میلیارد ریال در خصوص تامین قطعات سرمایه گذاری شده و در سال جاری برای اهداف پژوهشی و تحقیقاتی شرکت بیش از 600 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.
 
وی درباره حضور شرکت ملی حفاری ایران در عرصه پروژه های بزرگ ملی توضیح داد: در دولت نهم برای اولین بار متخصصان شرکت در پروژه ملی پارس جنوبی، حفاری فازهای 9، 10 و 17 و 18 را اجرایی کردند که 24 حلقه چاه گازی فازهای 9 و 10 تکمیل و در مدار تولید قرار گرفت و فازهای 17 و 18 طبق برنامه زمانبندی در حال انجام و حفاری چاه های فاز 14 در دولت دهم اجرایی شده و تکمیل 22 حلقه چاه در دست اجراست.
 
بهمنی افزود: در همین زمان پروژه های حفاری کیش، یادآوران، آزادگان و چاه های اکتشافی در سراسر کشور در مرحله اجرا قرار گرفته است.
 
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران جلوافتادگی برنامه های زمانبندی شده چاه های از سوی کارفرماها را در این مدت 3 هزار و520 روز اعلام و اظهار کرد: با هدف شتاب بخشی به اجرای کار، بیش از 200 حلقه چاه از برنامه های تعریف شده زودتر تکمیل و تولیدی شد.
 
وی گفت: در 7 سال گذشته در زمینه تامین آب آشامیدنی مصرفی در استان های مختلف 212 حلقه چاه آب به متراژ 37 هزار و 700 متر حفر و تحویل شرکت های  آب منطقه ای شد.
 
شرکت ملی حفاری ایران هم اکنون با به کارگیری 72 دستگاه حفاری در خشکی و دریا و برخورداری از 16 هزار نیروی انسانی متخصص و مجرب و توان ارائه خدمات تخصصی، بیش از 90 درصد نیازهای صنعت نفت در بخش صنعت حفاری را در مناطق خشکی و دریایی 10 استان نفت خیز کشور تامین می کندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران