پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6259 تاریخ : 1391/06/11-00:00:00
,17,
139میلیارد دلار ، ارزش صادرات غیر نفتی ایران

139میلیارد دلار ، ارزش صادرات غیر نفتی ایران

وی از اشتغالزایی 944 هزار نفری پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی و معدنی صادر شده از ابتدای آغاز به کار دولت نهم تا پایان خرداد ماه امسال خبر داد .

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات غیرنفتی نیز در همین مدت به 139 میلیارد دلار و صادرات خدمات فنی مهندسی به 18 میلیارد دلار رسید.

 

رضا فاطمی‌امین  رشد سرمایه‌گذاری در بخش صنعت را در دولت‌های نهم و دهم هفت برابر و در بخش معدن شش برابر اعلام کرد و افزود: در دوران فعالیت دولتهای نهم و دهم تا پایان خرداد ماه سال جاری حدود 49 هزار فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی و معدنی صادر شد که سرمایه‌گذاری مربوط به این پروانه‌های بهره‌برداری بالغ بر 1067.5 هزار میلیارد ریال بوده است.

 

وی با بیان این‌که اشتغالزایی این تعداد پروانه بهره‌برداری صادره بیش از 944 هزار نفر بوده است، اضافه کرد: تعداد پروانه‌های بهره‌برداری صادره، سرمایه‌گذاری مربوط به آنها و همچنین اشتغالزایی این پروانه‌ها نسبت به مدت مشابه در دولت گذشته به ترتیب 63.8، 558.1 و 52.8 درصد افزایش یافته است.

 

معاون برنامه‌ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین حجم تولید فولاد خام کشور طی دوران فعالیت دولتهای نهم و دولت را معادل 78 میلیون تن اعلام کرده و گفت: این رقم رشد 54.7 درصدی را نسبت به مدت مشابه فعالیت در دولت گذشته نشان می‌دهد.

 

به گفته وی در همین مدت بیش از 98 میلیون تن محصولات فولادی در کشور تولید شد که حاکی از رشد 88.6 درصدی تولید این محصول است.

 

این مقام مسوول خاطرنشان کرد: ایران هم‌اکنون در تولید سیمان جزو 10 کشور برتر جهان، در تولید سرب و روی در خاورمیانه اول، در تولید خودرو در رتبه سیزدهم جهان، در تولید فولاد هفدهم جهان و در تولید مس جزو 10 کشور برتر جهان است ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 214
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران