پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6239 تاریخ : 1391/05/31-00:00:00
,5,
هجوم پالایشگاه های آسیایی برغم فشار به سمت نفت ایران

هجوم پالایشگاه های آسیایی برغم فشار به سمت نفت ایران

از آنجا که کشورهای آسیایی نتوانستند پالایشگاه های خود را با نفت سایر کشورها تطبیق دهند با فشار آوردن به دو نشان به سمت بازار نفت ایران هجوم آوردند.

 به گزارش بانک و صنعت، رضا پدیدار عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت افزود: کشورهای چین، ژاپن، هند در حال حاضر نفت را خریداری می کنند و کشور کره جنوبی، تایوان، آفریقای جنوبی، سریلانکا، مالزی و سنگاپور نیز به لیست بازارهای کشور ایران اضافه شدند.

وی تصریح کرد: کشورهای هند 480 هزار بشکه، ژاپن 411 هزار بشکه، کره جنوبی 132 هزار بشکه، ترکیه 130 هزار بشکه، آفریقای جنوبی 150 هزار بشکه، چین 500 هزار بشکه، مالزی 100 هزار بشکه به صورت محموله ای، تایوان 226 هزار بشکه، نفت مورد نیاز خود را از ایران خریداری می کنند.

پدیدار اظهار داشت: قیمت نفت سبک ایران در یک هفته گذشته به بالای 110 دلار به فروش رسید در همین راستا آخرین قیمت نفت سبک ایران تا روز شنبه 112 دلار و 14 سنت در بازارهای شمال غربی و نفت سنگین به قیمت 108 دلار و 63 سنت به فروش رفت.

عضو هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات نفت ایران تاکید کرد: توسعه صادرات گاز امکان جدیدی برای بازار ایران فراهم می کند در حوزه نفت محدودیت داریم اما در بخش گاز قدرت مانور بیشتر است.

در برنامه پنجم توسعه باید ظرفیت سازی تولید، پالایش و انتقال توان صادرات گاز ایران را ارتقا دهیم و در این سه بخش حداقل صادرات را به 60 میلیارد مترمکعب در سال برسانیم.

پدیدار اضافه کرد: در حال حاضر به کشور ترکیه 10 میلیارد مترمکعب گاز در سال صادر می شود با افزایش صادرات به کشور ارمنستان، نخجوان، عراق و پاکستان این رقم به 30 میلیارد مترمکعب خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: در صورتی که مقامات عالی کشور بازاریابی کنند و اتصال خط لوله عراق به سوریه و دریای مدیترانه و از آنجا به خط لوله سوئیس که قلب اروپا متصل شود در صورت درآمد ملی کشور از طریق گاز افزایش پیدا می کندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران