پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6208 تاریخ : 1391/06/01-00:00:00
,5,
انتشار هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت نفتی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

انتشار هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت نفتی

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از انتشار یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت نفتی در شهریور و مهر ماه امسال خبرداد.

به گزارش  بانک و صنعت  به نقل از شانا، احمد قلعه بانی در مورد انتشار اوراق مشارکت صنعت نفت گفت: اوراق مشارکت شرکت نفت فلات قاره به میزان 500 میلیارد تومان در شهریور ماه منتشر خواهد شد و در مهر ماه نیز به همین میزان اوراق مشارکت شرکت نفت و گاز پارس منتشر می شود.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران همچنین از انتشار اوراق سلف نفتی به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن در آینده نزدیک خبرداد و تصریح کرد: سال گذشته مذاکره هایی برای انتشار اوراق سلف نفتی با سازمان بورس انجام شد که موانعی را در پی داشت اما اکنون سازمان بورس اعلام کرده که تمام سازوکار های انتشار این اوراق آماده است.

احمد قلعه بانی افزود: انتشار این اوراق در زمره برنامه های ما است و مذاکره با سازمان بورس برای منتشر کردن اوراق سلف نفتی به زودی آغاز خواهد شد.

معاون وزیر نفت ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده امسال تمام میدان های مشترک تعین تکلیف خواهند شد و تا چند ماه آینده قرارداد توسعه میدان های باقی مانده به امضا خواهد رسید.

وی افزود: تا پایان سال تمام میدان های مشترک یا در حال تولید خواهند بود و یا مراحل توسعه را آغاز می کنند و پس از بهره برداری و تولیدی شدن این میدان ها ظرفیت تولید نفت ایران روزانه یک میلیون بشکه افزایش یافته و برمیزان تولید گاز نیز 400 میلیون مترمکعب افزوده خواهد شد.

قلعه بانی در مورد بورس نفت و راه اندازی آن گفت: این بورس از دیدگاه شرکت ملی نفت سال گذشته راه اندازی شده است و چون خریدار وجود نداشت معامله ای صورت نگرفت.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران افزود: ما آماده عرضه نفت خام با همان روش پیشین هستیم و چون بر اساس قانون بودجه نرخ فروش نفت مشخص شده است نمی توان نفت را زیر قیمت های صادراتی فروخت.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: شرکت ملی نفت آماده مذاکره با سازمان بورس برای ایجاد یک راهکار اجرایی و مناسب برای عرضه نفت خام در بورس است.

مدیر نظارت بر بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار چندی پیش با اشاره به این که برای انتشار اوراق سلف نفتی موازی در انتظار اعلام آمادگی شرکت نفت هستیم، اظهار کرد: اوراق سلف نفتی با سود بیشتر از اوراق مشارکت روانه بازار سرمایه می شود.

محمودرضا خواجه نصیری با اشاره به این که مشخصات قرارداد اوراق سلف موازی نفت در هیئت پذیرش نهایی شده است، گفته بود : هنوز درخواستی از سوی شرکت ملی نفت برای انتشار این اوراق اعلام نشده است.

مدیر نظارت بر بازارهای سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان این که سود اوراق سلف موازی نفت بالاتر از اوراق مشارکت خواهد بود، تصریح کرده بود: با توجه به این که سود اوراق مشارکت در زمان تصویب انتشار اوراق سلف موازی نفت تا امروز افزایش یافته است، این امکان وجود دارد سود این اوراق هم بالاتر از اوراق مشارکت باشد.

بر پایه این گزارش کارشناس مالی اسلامی سازمان بورس نیز در گفت و گو با شانا اظهار کرد: انتشار اوراق سلف نفتی با زمینه سازی مناسب از سوی شرکت ملی نفت و سازمان بورس می تواند به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن با استقبال رو به رو شود.

مجید پیره افزوده بود: این اوراق از نظر فقهی مورد تایید قرار گرفته و تمام سازوکارهای اجرایی آن آماده است و هر زمان که از سوی مقام های عالی صنعت نفت اعلام شود، این سازمان آمادگی هر گونه همکاری را دارد.

وی ادامه داده بود: اوراق سلف آینده روشنی را متصور است و بدون تردید، حاشیه سود مناسبی را پس از انتشار خواهد داشتارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران