پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 620 تاریخ : 1390/04/07-00:00:00
,7,
کشف طلا در قم

کشف طلا در قم

قم - رییس سازمان صنایع و معادن استان قم از کشف معادن طلا در چهار نقطه این استان خبر داد.

به گزارش  شبکه تحلیلی خبری بانک و صنعت : ، 'مجید آوری فرد' روز سه شنبه درجمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر مطالعات اولیه و فاز یک این معادن کشف شده توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران انجام شده است. 

وی یادآور شد: با انجام مطالعات اولیه وجود طلا با PPM (درصد عیار) در این منطقه تایید و اثبات شده است و اکنون در حال انجام ادامه مطالعات برای بررسی زمینه برداشت و استحصال از این معادن است. 

وی خاطر نشان کرد: این معادن در منطقه زواریون از توابع استان در محدوده منطقه سلفچگان قرار دارد. 

آوری فرد با اشاره به اینکه همه معادن استان انفال محسوب می شود، افزود: این معادن دولتی بوده و برداشت از آن نیز نیازمند اجازه دولت و حکومت است. 

وی ادامه داد: اکنون نیز باید بودجه ای برای تکمیل فازهای بعدی این سیر مطالعاتی با رویکرد امکان برداشت از این منابع معدنی تخصیص یابد. 

وی تاکید کرد: باید این نکته در این مطالعات بررسی شود که منابع دارای چه میزان طلاست و اینکه تامین هزینه های برداشت دارای توجیه اقتصادی و بازده سرمایه باشد. 

آوری فرد اضافه کرد: بر اساس قانون معادن، مواد معدنی کمیاب و نادر مانند طلا، نقره و منگنز دولتی بوده و برداشت کننده باید با توجه به نوع ماده معدنی ، حقوق دولتی به دولت پرداخت کند. 

وی بهره برداری از این معادن را نیازمند تکمیل مطالعات دانست تا درصورت قابل توجه بودن حجم طلای آن ، بتوان به نصب ماشین آلات لازم و استخراج آنها اقدام کرد. 
 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران