پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6192 تاریخ : 1391/05/31-00:00:00
,5,
ادامه تولید بدون وقفه نفت ایران

ادامه تولید بدون وقفه نفت ایران

معاون وزیر نفت گفت: با توجه به تعمیرات به موقع چاه ها امیدورایم بازیافت خوبی از نظر تداوم تولید بدون وقفه تا چندین سال آینده داشته باشیم.

به گزارش  بانک و صنعت به نقل از شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا) ، احمد قلعه بانی گفت : امسال تقریبا تعمیرات اساسی خوبی در مناطق نفت خیز جنوب داشتیم که در 40 تا 50 سال اخیر بی نظیر بوده است.

وی افزود : اولویت اصلی شرکت ملی نفت ایران، حفظ و افزایش ظرفیت تولید بر مبنای اصول صیانت از مخازن نفت و گاز است.

قلعه بانی گفت : حفاری چاه های جدید و تعمیر چاه های موجود ، استفاده از شیوه های جدید حفاری چاه های توسعه ای و تعمیری و بکارگیری تلمبه های درون چاهی و فناوری های نوین فرازآوری نفت خام ، تزریق گاز از راهکارهایی است که برای حفظ و نگهداشت تولید استفاده می شود.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به امضای قرارد توسعه میدان اروند میان شرکت نفت و گاز اروندان و شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران گفت : نفت درجای میدان اروند بین 500 میلیون بشکه تا یک میلیارد بشکه تخمین زده شده است و ممکن است میزان آن به بیشتر از برآورد اولیه برسد.

قلعه بانی با بیان این که تا پایان امسال همه میدان های مشترک نفت و گاز تعیین تکلیف می شود ، افزود: شاید تا پیش از پایان امسال بتوانیم به این هدف دست یابیم.

قرارداد تولید و توسعه میدان نفتی اروند این هفته به امضا رسید و سرمایه مورد نیاز برای توسعه آن 135 میلیون دلار در نظرگرفته شده است.

بر اساس برنامه، در مرحله تولید زودهنگام روزانه پنج هزار بشکه از میدان اروند تولید می شود و این میزان در فاز نخست توسعه آن به روزانه 10 هزار بشکه تا 20 هزار بشکه افزایش می یابد.

میدان نفتی اروند حداکثر در مدت 18 ماه به بهره برداری خواهد رسید و نفت تولیدی از این میدان به پالایشگاه آبادان منتقل می شود ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران