پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6180 تاریخ : 1391/05/30-00:00:00
,11,
مسکن مهر ، سند دار می شود

مسکن مهر ، سند دار می شود

این در حالی است که برای عمده این واحدها هنوز سندی صادر نشده‌ است و از مجموع واحد‌های مسکن مهر در سراسر کشور تنها 23هزار واحد سنددار هستند.

درحالی که چندی پیش موضوع غیرقانونی بودن خرید و فروش مسکن مهر مطرح شد، سیاست‌گذاران در این عرصه خرید و فروش این واحدها را تنها در صورت سنددار بودن مجاز اعلام کرده‌اند.

 

 

.

 

 

در حالی که ساخت این پروژه به کندی در حال اجرا است، متقاضیان واجدالشرایطی که واحد‌های خود را دریافت کرده‌اند اقدام به خرید و فروش واحد‌های مسکن مهر خود کرده‌اند که در صورت سند دار نبودن واحدها، این عمل غیر قانونی است.

 

 

البته بحث صدور سند برای مسکن مهر در وضعیت مبهمی قرار دارد و در عمده شهرهای جدید این روند با کندی در حال انجام است. به طور مثال بنا بر اظهارات مدیر عامل شهر جدید پرند در حال حاضر از 12 هزار واحد مسکونی افتتاح شده در پرند 480 واحد مسکونی دارای سند هستند و به گفته وی دلیل کندی کار بالا بودن حجم کار در پرند است.

 

 

بر اساس اظهارات صابونی، علیرغم مستقر شدن 12 نفر در دفتر اسناد رباط کریم شرکت عمران پرند توانسته‌است تنها 12 هزار صورت مجلس تفکیکی اخذ کند اما راهگشای تسریع در سند‌دار کردن واحدهای مسکونی مهر این است که تمام ادارات مرتبط برای سند‌دار کردن واحدها در پرند مستقر شوند.

 

 

در شهر جدید پردیس نیز بر اساس اظهارات مدیرعامل شرکت عمران پردیس تنها 30 درصد از واحدهای مسکونی سنددار هستند.

 

 

در مابقی شهرهای جدید در سراسر کشور بر اساس اظهارات معاون وزیر راه و شهر سازی 23 هزار واحد آماده تحویل مسکن مهر در سراسر کشور، در حال حاضر دارای سند است و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها تلاش می‌شود هم زمان با تحویل سایر واحدها سند‌ها نیز صادر شود.

 

 

به گزارش بانک و صنعت در شرایطی که  روند انجام معاملات مسکن مهر همچنان به طور پنهانی ادامه دارد، روند صدور سند برای واحد‌های مسکن مهر نیز با کندی مواجه است که از عمده‌ترین دلایل آن می‌توان به بالا بودن تعداد واحد‌ها و عدم هماهنگی شهرهای جدید با ادارات ثبت احوال اشاره کرد ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 206
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران