پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6158 تاریخ : 1391/05/26-00:00:00
,1,
1200صندوق قرض الحسنه زیر تیغ بانک مرکزی !

1200صندوق قرض الحسنه زیر تیغ بانک مرکزی !

این همه صندوق و موسسه مالی و بانک در کشور واقعا براساس آنچه شعار کر کننده تبلیغات آنها می گوید، در خدمت خلق الله هستند. اگر چنین است ، پس چرا مردم برای یک وام کم ازدواج و درمان و سفر زیارتی کارد به اس

مدیرعامل سازمان اقتصاد اسلامی در همایش مدیران صندوق‌ها گفت: این سازمان براساس تفاهم‌نامه به نیابت از بانک مرکزی بر 1200 صندوق تحت پوشش نظارت می‌کند.

 گردهمایی مدیران صندوق‌های قرض‌الحسنه استان تهران و البرز در محل سازمان اقتصاد اسلامی با حضور اعضای هیات مدیره سازمان اقتصاد اسلامی، آیت‌الله غیوری رئیس هیات مدیره سازمان اقتصاد اسلامی، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و مدیران صندوقهای قرض‌الحسنه استانهای تهران و البرز برگزار شد.

در این مراسم عبدالله فرجی مدیرعامل سازمان اقتصاد اسلامی ایران به ارائه خلاصه‌ای از تفاهم‌نامه بین سازمان اقتصاد اسلامی و بانک مرکزی پرداخت و گفت: 1200 صندوق قرض‌الحسنه زیر پوشش سازمان اقتصاد اسلامی قرار دارند که این سازمان مفاد تفاهمنامه را در مورد صندوق‌‌های تحت پوشش اجرا می‌کند و صندوق‌هایی که از اجرای آن خودداری کنند، به بانک مرکزی معرفی و ارتباط با آنها قطع می‌شود.

مدیرعامل سازمان اقتصاد اسلامی ایران خاطرنشان کرد: سعی بر این است که به صندوق‌های قرض‌الحسنه همکاری با سازمان اقتصاد اسلامی بدون ایجاد تنش وام‌های قرض‌الحسنه پرداخت شود، این وام‌ها بدون شرط و بودن وجوه دریافتی از صندوق‌ها پرداخت می‌شود و صندوق‌ها نیز بدون شرط و بدون دریافت وجوه از مردم، وام قرض‌الحسنه می‌پردازند.

فرجی گفت: صندوق‌های قرض‌الحسنه دست کم سالی یکبار حسابرسی می‌شوند و هدف آن نیز جنبه ارشادی و راهنمایی است، تا اشکالات صندوق‌ها مرتفع شود.

فرجی با بیان این که صندوق‌های قرض‌الحسنه در خدمت محرومان و نیازمندان جامعه هستند، گفت: صندوق‌های تحت پوشش همکاری لازم با سازمان اقتصاد اسلامی داشته و در راستای اجرای قانون و تفاهمنامه حرکت می‌کنندارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 174
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران