پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6149 تاریخ : 1391/05/23-00:00:00
,3,
بانک قرض الحسنه مهر ایران، الگوی کشورهای اسلامی

بانک قرض الحسنه مهر ایران، الگوی کشورهای اسلامی

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران با بیان اینکه، این بانک در 5 سال اخیر ادبیات جدیدی را در عرصه بانکداری کشور و منطقه ایجاد کرده است، گفت: کشورهای اسلامی منطقه خواهان توس

 غلامرضا مصطفی پور در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: همه بانک های کشور براساس قانون بانکداری بدون ربا فعالیت می کنند اما بخشی از کارهای آنها قرض الحسنه است که به رفع نیازهای ضروری مردم اختصاص دارد اما بانک قرض الحسنه مهر ایران فعالیت تجاری ندارد.

وی گفت: منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران شامل پس اندازها و حساب های جاری قرض الحسنه است و در 5 سال اخیر نشان داد که بانکداری قرض الحسنه می تواند موفق باشد.

وی با اشاره به رشد 170 درصدی منابع بانک قرض الحسنه در ایران در سال 1389 (رتبه نخست در میان بانک های کشور) گفت: رشد منابع بانک در سال 1390 هم حدود 150 درصد بوده در حالی که میانگین رشد منابع با بانک های دیگر 20 درصد بوده است.

مصطفی پور تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران فاقد هر گونه مطالبات معوق و مشکوک الوصول بوده و این موارد کمتر از یک درصد است. وی گفت: مخاطبان تسهیلات و خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران همه اقشار جامعه هستند که حداکثر 10 میلیون تومان برای رفع نیازهای ضروری و اشغالزایی آنها کمک می کند.

وی افزود : سپرده گذاران بانک هم عمدتا افراد خیر و فعالان اقتصادی و اهالی کسبه و تجاری هستند که با نگرش قرض الحسنه ای ، گردش وجوه خود را از طریق این بانک انجام می دهند. مصطفی پور افزود : نرخ کارمزد تسهیلات این بانک 4 درصد برای تامین هزینه های جاری است و پیشرفته ترین خدمات بانکداری الکترونیک، شتاب، ساتا و اینترنتی را هم ارائه می کند.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران بر ضرورت توسعه فرهنگ قرض الحسنه تاکید کرد و گفت: کشورهای همجوار خواهان استفاده از تجارب این بانک هستند و ما هم آمادگی همکاری داریمارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 205
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران