پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6111 تاریخ : 1391/05/22-00:00:00
,17,
دولت و مجلس کارگروه مشترک ارزی تشکیل دادند

سخنگوی اقتصادی دولت خبر داد:

دولت و مجلس کارگروه مشترک ارزی تشکیل دادند

سخنگوی اقتصادی دولت از تشکیل کارگروه مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی بازار ارز خبر داد.

سید شمس الدین حسینی با بیان این مطلب گفت:‌ جلسات این کارگروه که هدف عمده آن ساماندهی بازار ارز است، با حضور نمایندگان قوه مجریه و مقننه و به صورت منظم در بانک مرکزی تشکیل می شود.

وزیر امور اقتصادی ودارایی همچنین تاکید کرد:‌ براساس مجموعه بررسی ها و تفاهم بعمل آمده در کارگروه مشترک دولت و مجلس، تخصیص ارز به نرخ مرجع 1226 تومانی ادامه خواهد یافت.

به گفته سخنگوی اقتصادی دولت نرخ مرجع 1226 تومان برای اقلام اساسی چون مواد غذایی، نهادهای کشاورزی و دامی و همچنین دارو که جزء اولویت های اول و دوم هستند تداوم خواهد یافت.

حسینی به برنامه ریزی برای راه اندازی معاملات گواهی ارزی در بورس نیز اشاره کرد و اظهار داشت:‌ جهت گیری پوشش نیازهای واقعی و پیشگیری از رانت وشفاف سازی با رویکرد حذف سفته بازی در بازار ارز از مهمترین اهداف راه اندازی معاملات گواهی ارزی است که به عنوان طرح و دغدغه مشترک دولت و مجلس دنبال می شود و در دستور کار کارگروه قرار گرفته است.
 
گفتنی است روز گذشته مطلبی به نقل از سخنگوی اقتصادی دولت منتشر شد که در به نقل از وی ادعا شده بود دغدغه ما تک نرخی کردن ارز است و این در حالی است که وزیر اقتصاد طی ده روز گذشته چنین مصاحبه ای انجام نداده است و این مطلب احتمالا بازتولید مصاحبه های قدیمی ایشان و مربوط به گذشته استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران