پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6107 تاریخ : 1391/05/22-00:00:00
,17,
ثبات اقتصادی با ارز تک نرخی

ثبات اقتصادی با ارز تک نرخی

با تک نرخی شدن ارز، سوداگری و دلالی در بازار کاهش یافته و فضای اقتصادی کشور به سمت ثبات خواهد رفت.

مصطفی مردی با بیان این مطلب که با ارز تک نرخی فرصت برای سوء استفاده سوداگران از هیجان مردم برای خرید ارز از بین می رود گفت: ارز تک نرخی موجب می شود تا با برنامه ریزی دقیق و حساب شده شاهد خروج سرمایه سرگردان و نقدینگی از بازار ارز شویم.
وی در ادامه اظهار داشت: با تک نرخی شدن ارز، وضعیت تولید و واردات مشخص و با مدیریت درست بازار ارز شاهد کاهش نوسان در اقتصاد خواهیم بود.
مردی ایجاد فضای سالم برای رقابت وارد کنندگان و عرضه کنندگان محصولات مختلف را از مواردی دانست که با ارز تک نرخی محقق می شود.
وی ادامه داد: از آسیب های جدی که ارز چند نرخی می تواند به اقتصاد کشور وارد کند، می توان به افزایش میزان تورم و کاهش میزان تولید در کشور اشاره کرد که با توجه به برنامه ریزی های درازمدت دولت در خصوص تک نرخی کردن مجدد ارز می توان به بهبود هرچه بیشتر اوضاع امیدوار بود ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 219
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران