پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6099 تاریخ : 1391/05/21-00:00:00
,17,
مدیریت شبکه توزیع برق تهران کارآمد می شود

مدیریت شبکه توزیع برق تهران کارآمد می شود

مدیر منطقه برق بوعلی تهران از طرح شرکت توزیع برق تهران بزرگ در محله های شهر تهران برای تعیین مدیر برق خبر داد و گفت : خدمات رسانی پایدار به مشترکین و افزایش کیفیت برق توز

،محمدحسین بهرامی  گفت: آگاهی بموقع از وضع شبکه و معایب جزیی احتمالی و افزایش امکان کنترل و پایش کامل شبکه از اهداف این طرح در سطح شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ است.
مدیر منطقه برق بوعلی با بیان اینکه این طرح از تیرماه در منطقه برق بوعلی اجرایی شده است ، : محدوده منطقه برق تهران بزرگ به 21 قسمت ( منطقه 7 و منطقه 8 تهران یک منطقه تعیین شده است) و منطبق بر مرزهای محله های شهرداری مناطق، تدوین شرح وظایف مدیران برق محله ها و همکاری شورایان و معتمدین محله ها  از برنامه ریز های این طرح است.
بهرامی تاکید کرد : طرح مدیران برق محلات ، سبب تسهیل در اجرای طرح ها و پروژه ها با همکاری و نظر مسئولان و ساکنان محله ها، ملاحظه شرایط محیطی محدوده منطقه و مشکلات احتمالی مشترکان و  بهبود و ارتقای سطح خدمات قابل ارایه به مردم و همچنین امکان بروز رسانی اطلاعات شبکه می شود.
این طرح در صورت موفق بودن در همه مناطق 21 گانه توزیع تهران بزرگ اجرا خواهد شد.


بنابراین گزارش همچنین سامانه گویای مدیریت انرژی به منظور ترویج و گسترش فرهنگ بهینه سازی مصرف انرژی در کشور و تکریم و ارتباط با عموم مردم با شماره تلفن 5 رقمی 42805 راه اندازی شده است.
سامانه گویای مدیریت انرژی برای نخستین بار در کشور با همکاری سازمان سابا و با هماهنگی شرکت توانیر ایجاد شده است.
این سامانه گویا که در برگیرنده توصیه ها و پیام های مدیریت مصرف انرژی در مورد ساعت های اوج مصرف برق، نحوه انتخاب و استفاده بهینه از لوازم برقی خانگی، اطلاع رسانی در زمینه مدیریت انرژی در بخش تجاری، صنعت، ساختمان های عمومی و اداری، کشاورزی، انتخاب ظرفیت متناسب کولرها، سایت های مرتبط، نظرسنجی و صندوق صوتی است ، قابلیت ارتباط و پاسخگویی همزمان را به 30 نفر در نقاط مختلف کشور دارد.
در سه سال اخیر مصرف برق بخش خانگی در کشور از دو هزار و 900 کیلووات ساعت به دو هزار و 500 کیلووات ساعت کاهش یافته است و خانوارها تلاش می کنند از لوازم برقی خانگی که انرژی کمتری مصرف می کند ، استفاده کنند.
خانوارهای باید در استفاده  از لوازم برقی موجود بیشتر دقت کنند و اگر خواهان تهیه  لوازم جدید جایگزینی برقق یا خرید وسایل جدید هستند حتما به برچسب انرژ برق توجه می کند چون کولر یا یخچال دارای برچسب انرژی "آ" یا "ب " حدود 50 درصد کمتر از لوازم دارای رتبه انرژی "جی" یا "اف"برق مصرف می کند.
توصیه شده است هنگامی که از وسایل برقی خانگی مانند رایانه ها ، تلویزیون ، لوازم صوتی و دیگر موارد استفاده نمی شود ، حتما از پریز برق کشیده شود چون اگر ارتباط انها قطع نشود و در حالت " استندبای" باشد حدود 10 درصد هزینه برقی را افزایش می دهد.

بیشتر مصرف برق در خانواده ها شامل وسایل روشنایی ،  تجهیزات برودتی یا سرماساز ، رایانه ها و وسایل صوتی و تصویری ، یخچال و فریزر است و امروزه استفاده از لامپ های رشته های که 95 درصد انرژی را به گرما تبدیل می کند ، هیچ توجیهی ندارد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 212
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران