پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6048 تاریخ : 1391/05/16-00:00:00
,2,
نرخ تورم در تیر ماه نزدیک 23 درصد اعلام شد

از سوی بانک مرکزی،

نرخ تورم در تیر ماه نزدیک 23 درصد اعلام شد

مدیر کل اقتصادی بانک مرکزی نرخ تورم تیر ماه سال جاری را 9/22 درصد اعلام کرد و گفت: اجرای طرح حذف 4 صفر از پول ملی تا سال 92 منتفی است.

به گزارش بانک و صنعت، ابوالفضل اکرمی در جمع خبرنگاران نرخ تورم تیر ماه سال جاری را 9/22 درصد اعلام کرد و گفت: خلاصه نتایج به دست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران براساس سال پایه 100=1383 در تیرماه 1391 است.
مدیرکل اقتصادی بانک مرکزی اظهار داشت: نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به خردادماه 1391 نسبت به دوازده ماه منتهی به خرداد ماه 1390 معادل 4/22 درصد بوده است.
وی درباره حذف 4 صفر از پول ملی نیز اعلام کرد: طرح بانک مرکزی برای حذف 4 صفر از پول ملی در دولت است و به مجلس ارائه نشده است، به همین دلیل حذف 4 صفر از پول ملی برای سال 92 منتفی است.
مدیر کل اقتصادی بانک مرکزی با بیان اینکه اجرای این طرح نیازمند زمان است، گفت: اجرای این طرح نیاز به شرایط با ثبات تر اقتصادی دارد و شرایط اقتصادی در سال جاری با سال های گذشته متفاوت است، زیرا حلقه های تحریم تنگ تر شده است.
اکرمی ادامه داد: اجرای حذف 4 صفر باید با تأمل بیشتر و نه عجله اجرایی شود، زیرا نرخ تورم در زمان مطرح شدن اجرای حذف چهار صفر از پول ملی حدود 12 تا 13 درصد بود اما هم اکنون نرخ تورم بیش از 22 درصد است. نرخ تورم تأثیر زیادی در اجرای این طرح دارد و بر همین اساس، با زمان بندی بیشتری اجرایی می شود ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 192
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران