پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6041 تاریخ : 1391/05/15-00:00:00
,16,
5 نکته جالب درباره دست

5 نکته جالب درباره دست

دست ها یکی از مهمترین ارکان بدن هستند که نقش مهمی در انجام امور روزانه دارند.

 یک دست صدا ندارد ولی تا دلتان بخواهد استخوان و ماهیچه دارد. قبل از هر چیز باید معلوم شود که منظور از دست در این نوشته دقیقا چیست. چرا که برخلاف بسیاری از زبان‌ها که برای اجزای مختلف بدن کلمات خاصی دارند، در زبان فارسی در بسیاری از موارد، یک کلمه نقش چند کلمه را ایفا می کند، مثل کلمه دست.

در زبان فارسی،‌ وقتی می گوییم دست،‌ میتوان از بازو تا نوک انگشتان را از آن برداشت کرد اما در این نوشته منظور از دست، منطقه از مچ تا انگشتان است که بیشترین کارایی را برای بدن انسان دارد.

یک جعبه ابزار کامل

در هر دست انسان 27 استخوان وجود دارد و مجموع استخوان‌های هر دو دست هم چیزی حدود یک چهارم تمام استخوان‌های بدن است. هر دست همچنین 33 ماهیچه دارد که با کمک آن‌ها به ابزاری کامل و پیشرفته برای انسان بدل می‌ شود. به طور میانگین هر انگشت در طول عمر انسان حدودا 25 میلیون بار باز و بسته می ‌شود.

نکات جالب پیوند دست

پیوند دست از شیوه های نوین درمانی است که در 10 سال اخیر مطرح شده و به سرعت رو به پیشرفت است. تا کنون 70 مورد پیوند دست یک طرفه و دوطرفه در 13 کشور دنیا صورت گرفته است.عمل پیوند دست به طور میانگین بین 8 تا 12 ساعت طول می ‌کشد در حالی ‌که عمل پیوند قلب چیزی بین 6 تا 8 ساعت طول می‌ کشد و سالهاست اجرا می شود.

تاثیرات عجیب شستن دست

روانشناسان می گویند هر موقع تصمیم مهم و دشواری گرفتید،‌ دستان خود را به خوبی بشویید. این کار به شما کمک می کند تا بهتر با پیامدهای چنین انتخابی کنار بیایید. از این گذشته برخی روانشناسان می گویند که انسان پس از این که کاری غیراخلاقی انجام می دهد احساس شدیدی به شستن خود پیدا می کند. به همین طریق شستن دست‌ها می تواند به معنای زدودن گناهان از روح باشد

معروفترین نقطه با نام "دست" در جهان

اشکال سنگی نزدیک به دهکده "هومبوری" که در مقابل نور خورشید در آسمان مالی قد کشیده اند یکی از نقاطی است که در زمره دورترین و پایانی ترین نقاط زمین قرار دارد و مردم بومی عنوان "دست فاطیما" را برای این کوهها انتخاب کرده اند چون این صخره ها دارای 5 قله هستند که شکل یک دست برافراشته به سوی آسمان را ساخته اند.

رکورد دست دادن با مردم

تئودور روزولت‌ بیست و ششمین رئیس جمهور امریکا که برخی اقدامات عجیب سیاسی او همچون صدور مجوز تحریک شورش در پاناما برای مقابله با کارشکنی‌های کلمبیا در این کانال جنجال های زیادی را ایجاد کرد، به مناسبت شروع سال نو در سال 1907 با 8513 نفر دست داد و رکورددار این موضوع شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران