پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6032 تاریخ : 1391/05/15-00:00:00
,4,
بی‌عدالتی آینده آمریکا را تهدید می‌کند

بی‌عدالتی آینده آمریکا را تهدید می‌کند

جوزف استیگلیتز برنده نوبل اقتصاد و استاد دانشگاه کلمبیا با اشاره به اینکه دور باطلی از رشد نابربری در جامعه آمریکا وجود دارد گفت: بی‌عدالتی آینده آمریکا را تهدید می‌کند.

به گزارش بانک و صنعت، جوزف استیگلیتز برنده نوبل اقتصاد و استاد دانشگاه کلمبیا با اشاره به اینکه دور باطلی از رشد نابربری در جامعه آمریکا وجود دارد گفت: بی‌عدالتی آینده آمریکا را تهدید می‌کند.

استیگلیتز برنده نوبل اقتصاد و استاد اقتصاد دانشگاه کلمبیا در کتاب اخیر خود با عنوان "بهای نابرابری" که توسط انتشارات نورتون منتشر شده به بررسی موضوع نابرابری در جهان کنونی پرداخته است.

پروفسور استیگلیتز در خصوص اهمیت بحث نابرابری و محورهای اصلی کتاب خود به خبرنگار مهر گفت: یک بحث مهم این است که چگونه وجود نابرابری و تقسیمات نابرابر در جوامع آینده این جوامع را تهدید می‌کنند.

وی تصریح کرد: در این اثر استدلالهایی در خصوص دور باطل رشد نابرابری در آمریکا نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

این اقتصاددان معاصر تأکید کرد: باید توجه داشت که در آمریکا دور باطلی از رشد نابرابری وجود دارد. تنها یک درصد از جمعیت این کشور 40 درصد از ثروت ملی این کشور را در اختیار دارند.

مؤلف "بهای نابرابری" در ادامه یادآور شد: در حالی که این اقلیت از مراقبتهای بهداشتی، آموزش و ثروت برخوردار هستند اما این نکته را درک نمی کنند که سرنوشت آنان با سرنوشت 99 درصد دیگر جمعیت پیوند دارد.

برنده نوبل اقتصاد تأکید کرد: باید توجه داشت که رشد نابرابری امری بدیهی و غیر قابل اجتناب نیست. این نابرابری جزئی از نظام سرمایه داری نیز به شمار می رود.

استاد دانشگاه کلمبیا یادآور شد: این فرایند منجر به مضمحل شدن دموکراسی، زیر پا گذاشته شدن قانون و از بین رفتن رشد و توسعه خواهد شد.

وی در پایان تصریح کرد: بر این اساس این نابرابری باعث به وجود آوردن مسائل و مشکلات متعدد و گوناگون می شود. در واقع این نابرابری هشدارهایی برای دموکراسی دارد. همچنین این نابرابری هشدارهایی برای سیاستهای پولی و مالی و جهانی شدن دارد.

جوزف استیگلیتز اقتصاددان معاصر آمریکایی است. وی برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال ۲۰۰۱ گردید. وی همچنین از مشهورترین نمایندگان مکتب نئوکنزیسم است. وی شهرتش را به خصوص بعد از انتقادهای شدید از صندوق بین المللی پول و بانک جهانی به دست آورد. وی استاد اقتصاد دانشگاه کلمبیا در آمریکاست.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران