پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 6011 تاریخ : 1391/05/12-00:00:00
,13,
برنج وارد نکنید

برنج وارد نکنید

هر سال در استانه فصل برداشت محصول برنج صدها هزار تن برنج از مجاری قانونی و غیر قانونی و تا حدودی قانونی زیر نظر عوامل قانونی وارد کشور می شود.!

ورود این برنج و خارج شدن ارز از جیب مبارک بیت المال ضربات جبران ناپذیری را در سالهای ماضی بر پیکره تولید ملی زده است به گونه ای که کشاورز " تولید کننده داخلی" اگر محل در آمد دیگری داشته باشد، بدون تردید کشت نمی کند تا برداشت کند.!

بیاییم ، حداقل امسال را که از سوی مقام معظم رهبری ، سال " تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی " نامگذاری شده است، دولت، وارد کنندگان نسبتا قانونی ، قاچافچی های وارد کننده و .... لطف کنند و فقط در فصل برداشت و فروش محصول برنج با هدف حمایت از تولید داخلی برنج وارد نکنند.

این سخن ما در حالی با عاملان متعدد وارد کننده قانونی و غیر قانونی انجام می شود که در رسانه های داخلی اعلام شده است، دولت دستور وارد کردن دهها هزار تن برنج را با نگاه به تنظیم بازار و کاهش قیمت ها صادر کرده است!.

در سرزمین ما بیش از 18 استان سالانه بیش از 2 میلیون تن برنج تولید می کنند و گیلان و مازندران قطب تولید این محصول هستند، نیاز واردات به برنج هم بسیار ناچیز است و می توان در فصل پاییز یا زمستان و در آستانه سال نو مقدار مورد نیاز را وارد کرد.

زمانی که همه مجاری  و واسطه ها و دلالهای بازار و ...در کشور اقدام به واردات  برنج می کنند، شالیکار گیلانی و مازندرانی که همه زندگی اش وابسته به 6 یا 7 هزار مترمربع شالیزار و تولید برنج است، چگونه می تواند به تولید ملی و حمایت از اقتصادی داخلی امیدوار باشد.؟!

به راستی اینگونه که شما دست اندرکاران از تولید ملی حمایت می کنید، بدون شک باید فاتحه تولید ملی را خواند و کسانی هم که همچنان اقدام به کشت و برداشت محصول  می کنند، چاره ای جز این ندارند ، زیرا در آمد دیگری برایشان وجود ندارد. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 217
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران