پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5996 تاریخ : 1391/05/11-00:00:00
,17,
ایران هفتمین کانون سرمایه گذاری  جهان است

صندوق بین المللی پول اعلام کرد ،

ایران هفتمین کانون سرمایه گذاری جهان است

صندوق بین المللی پول با انتشار فهرست 171 کشور جهان از نظر سرمایه گذاری اعلام کرد: ایران رتبه هفتم تولید ناخالص داخلی جهان را به خود اختصاص داد.


به گزارش بانک و صنعت،  صندوق بین المللی پول در پایگاه داده های گزارش چشم انداز اقتصادی جهان آمار مربوط به سرمایه گذاری در 171 کشور جهان را منتشر کرده که از رتبه بالای ایران در این فهرست حکایت دارد.
براساس این گزارش نسبت سرمایه گذاری که شامل سرمایه های داخلی و خارجی می شود به تولید خالص داخلی ایران در سال گذشته میلادی بالغ بر 1/43 درصد بوده است. بدین ترتیب ایران از این نظر رتبه هفتم در جهان را کسب کرده و بالاتر از تمام کشورهای صنعتی و خاورمیانه ای از این نظر قرار گرفته است.
کشورهای مغولستان، سیرالئون و چین به ترتیب رتبه های نخست تا سوم را از این نظر به خود اختصاص داده اند. نسبت سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی در این کشورها به ترتیب 69 درصد، 57 درصد و 48 درصد اعلام شده است.
الجزایر با نسبت 39 درصدی سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی خود یک پله پایین تر از ایران و در رتبه هشتم قرار گرفته است. کشورهای صنعتی و کشورهای خاورمیانه ای همه در مراتب پایین تر از ایران در فهرست منتشر شده از سوی صندوق بین المللی پول قرار گرفته اند.
آمریکا رتبه ای بهتر از 146 را نتوانسته به خود اختصاص دهد. نسبت سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی این کشور 8/15 درصد اعلام شده است. انگلیس نیز با 8/14 درصد در رتبه 152 قرار گرفته است. عربستان نیز با نسبت 19 درصدی سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی خود در رتبه 125 و امارات با 4/22 درصد در رتبه 88 قرار گرفته اند.
نسبت سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی در برخی کشورهای دیگر عبارت است از: هند 34 درصد (رتبه 19)، کره جنوبی 29 درصد (رتبه 32)، قطر 25 درصد (رتبه 48)، ترکیه 3/22 درصد (رتبه 90)، و آلمان 9/17 درصد (رتبه 134).
کشور بحران زده یمن نیز با نسبت 13/11 درصدی سرمایه گذاری به تولید ناخالص داخلی خود رتبه آخر را در میان کشورهای جهان از این نظر به خود اختصاص داده است ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 193
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران