پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5983 تاریخ : 1391/05/10-00:00:00
,3,
بانک مرکزی از ‌ادغام مؤسسات مالی شکایت کرد

به کمیسیون اصل 90،

بانک مرکزی از ‌ادغام مؤسسات مالی شکایت کرد

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس از وصول شکایتی در خصوص "ادغام‌های موسسات مالی و اعتباری توسط بانک مرکزی" خبر داد.

 

 

به گزارش بانک و صنعت، محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی  درباره اقدام بانک مرکزی برای ادغام برخی موسسات مالی و اعتباری اظهار داشت: ساماندهی موسسات مالی و اعتباری یک کار ضروری است که بانک مرکزی در حال انجام آن است.

وی افزود: موسساتی وجود دارند که منابع مالی آنها هزاران میلیارد است که باید مشخص شود این پول‌ها کجاست چرا‌که در برخی مواقع دیده شده این منابع صرف تاسیس و اداره شرکت‌ها شده است.

پورمختار اینگونه توضیح داد که برخی شرکت‌ها که با منابع مالی موسسات ایجاد شده‌اند، از طریق روزنامه‌ها و صداوسیما تبلیغات می‌کنند و باعث انباشت پول‌هایی می‌شوند که از مردم و بانک‌ها می‌گیرند که این تخلف است.

وی اضافه کرد: بانک مرکزی باید به درستی موسسات قرض‌الحسنه را تعریف کند چون این موسسات نمی‌توانند سپرده‌گیری و مانند بانک‌ها با سود بالا عمل کنند یا کار اعتباری انجام دهند.

پورمختار اظهار داشت: این تخلف‌ها باعث شده که بانک مرکزی این مسئله را به عنوان یک وظیفه دنبال کند و ما هم در بخش‌هایی که کار بانک مرکزی قانونی است، از او حمایت می‌کنیم.

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در عین حال گفت که در حال حاضر مدیرعامل یکی از این موسسات در رابطه با نحوه ادغام این مؤسسه شکایتی را به این کمیسیون ارائه کرده است.

وی با تاکید بر رسیدگی به این شکایت در کمیسیون متبوعش متذکر شد: اگر در جایی به کسی اجحاف شود، اجازه این کار را نخواهیم داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 163
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران