پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5980 تاریخ : 1391/05/10-00:00:00
,1,
تخلف 2 بانک در افزایش سود 5درصدی تسهیلات مسکن روستایی

معاون بازسازی مسکن روستایی خبر داد

تخلف 2 بانک در افزایش سود 5درصدی تسهیلات مسکن روستایی

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن گفت:علیرغم اینکه بانک مرکزی بخشنامه ای راجع به سود 5 درصدی تسهیلات 5.12 میلیون تومانی مسکن روستایی به بانک ها ابلاغ کرده است دو بانک ملی و ص


عزیزالله مهدیان  افزود: بانک مرکزی بخشنامه ای به بانک های عامل ارائه کرد که نرخ سود تسهیلات در دوران مشارکت 21 درصد و دوره فروش اقساطی 15 درصد شده است،بر سر این موضوع سوءتفاهماتی درباره نرخ سود 5درصد مسکن روستایی بین مجلس و دولت پیش آمده بود که دولت مجددا مصوبه کرد و این مساله حل شد.
وی اضافه کرد: 3 بانک سپه، تجارت و ملت این مشکل را حل کردند،اما بانک های ملی و صادرات متاسفانه هنوز درصد سود را بالا می گیرند، به خاطر همین مردم رغبتی نشان نمی دهند و کار پرداخت تسهیلات این دو بانک هم متوقف شده است.
مهدیان ادامه داد: دریافت نرخ سود تسهیلات مسکن روستایی توسط بانک های ملی و صادرات در دوران مشارکت 21درصد و در دوره فروش اقساطی 15 درصد است که علیرغم پذیرش اشتباه از سوی این دو بانک، همچنان عنوان می کنند که بانک مرکزی باید به طور شفاف این موضوع را اعلام کند.
وی اضافه کرد: متاسفانه بانک مرکزی هم با توجه به داشتن مشکلاتی راجع به مصوبات خود این موضوع را هنوز حل نکرده است و علیرغم اینکه پیش بینی شده بود تا پایان خردادماه سال جاری سهمیه پرداخت تسهیلات مسکن روستایی سال 90 را تمام کنیم ولی هنوز سهمیه سال 90 مانده است و امید است تا شهریورماه سال 91این سهمیه به پایان برسد.
مهدیان گفت: هم اکنون نرخ سودی که بانک های سپه، تجارت و ملت برای تسهیلات مسکن روستایی اخذ می کنند، طبق روال قبلی نرخ 5 درصد است.
به گفته وی، این دو بانک یاد شده بخشنامه اصلاحی را که از سوی بانک مرکزی مبهم ارائه شده است را نمی پذیرند و اعلام می کنند که باید بخشنامه بانک مرکزی به صورت شفاف ارائه شود ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 165
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران