پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5978 تاریخ : 1391/05/09-00:00:00
,17,
رنگین کمان چک بانکی  در راه است؟!

رنگین کمان چک بانکی در راه است؟!

طرح رنگبندی چک ها و یا صدور چک براساس اعتبار افراد دو طرح در حال بررسی است و تا تصویب شورای پول و اعتبار و ابلاغ آن، قابل اجرا نیست.

 درویش معاون نظارتی بانک مرکزی گفت: در بحث رنگبندی چک ها دو طرح مطرح است در طرح اول متناسب با اعتبار افراد برای چک ها مبلغی در نظر می گیرند و شخص تا مبلغ تعیین شده می تواند چک صادر کند.

وی در ادامه افزود: در طرح دوم به افراد براساس میزان اعتبار دسته چک با رنگ های مختلف می دهند به عنوان مثال به فرد برای بار اول دسته چک با برگ های سفید می دهند بعد از آنکه اعتبار شخص برای بانک ثابت شد تعداد برگ ها و رنگ دسته چک عوض می شود.

به گزارش بانک و صنعت درویش  تصریح کرد: هر دو طرح هنوز در مرحله کارشناسی است و مشخص نیست که کدام به مرحله ی اجرا در خواهد آمد.

معاون نظارتی بانک مرکزی با بیان اینکه این طرح ها تا زمانی که به تصویب شورای پول و اعتبار نرسد قابلیت اجرایی ندارد گفت: زمان ابلاغ آن نیز مشخص نیست.

درویش در پاسخ به این سئوال که چک های ستاره دار به چه منظور قرار است مورد استفاده قرار گیرد، افزود: ستاره دار کردن چک ها نشانه آن است که شخص چک برگشتی داشته است.

درویش در پاسخ به سئوال دیگر که با طرح رنگی کردن چک ها وضعیت چک هایی که در بازار است چه می شود، گفت: در مورد اینکه چک های بازار جمع آوری بشود یا نه صحبت نشده است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در جلسه ی بعدی شورا کاهش جرائم و مجازات های چک های برگشتی نیز مورد بررسی قرار می گیرد که این میزان مجازات ممکن است از 7 سال به 2 تا 3 سال برسدارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 139
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران