پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5968 تاریخ : 1391/05/09-00:00:00
,16,
 قانون تنظیم خانواده با رای نمایندگان لغو می شود

قانون تنظیم خانواده با رای نمایندگان لغو می شود

این حرکت مجلس و نمایندگان خانه ملت در راستای بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص ترکیب جمعیت کشور و جلوگیری از پیر شدن ایران صورت می گیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: به منظور ارائه راهکار و تدوین سیاستهایی برای افزایش جمعیتی، طرح لغو قانون تنظیم خانواده با قید دو فوریت به هیات رئیسه مجلس ارائه شده که امیدواریم ب

عبدالرضا عزیزیدر مورد کاهش نرخ جمعیت افزود: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در این خصوص بسیار کارشناسانه و درست بیان شده است بطوریکه براساس آمارهای موجود نه تنها رشد جمعیت کشور کم شده و به سمت پیری می رود بلکه طی سالهای آینده نیز با مشکل سالمندی مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از عوامل توسعه کشور، نیروی انسانی است، تاکید کرد: در شرایط موجود باید روشهای تشویقی برای افزایش تولید مثل در میان خانواده ها فراهم کرد و شرایط باید به گونه ای برای جوانان فراهم شود که از آینده خود نگرانی نداشته باشند و در این صورت است که می‌توان برای افزایش جمعیت اقدام کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، رفع مشکلات اشتغال و مالی جوانان را مهمترین دلیل برای افزایش جمعیت دانست و گفت: در حال حاضر تعدادی از جوانان بیکارهستند بنابراین چنانچه با اقدامات و راهکارهای موثر مشکلات شغلی و معیشتی این جوانان برطرف شود می‌توان از آنان انتظار افزایش فرزند را داشت.

عزیزی با اشاره به اینکه بدون مدیریت و برنامه ریزی صحیح نباید به سمت سیاستهای افزایش جمعیت رفت، افزود: بدون برنامه ریزی زیاد شدن فرزند به ضرر جامعه و خانواده ها است به همین دلیل باید ابتدا برنامه ریزی درست انجام شود.

به گفته وی، در کنار اجرای سیاستهای افزایش جمعیت باید در زمینه رفع مشکلات درمان، تحصیل، معیشت، آموزش ، مسکن و ... خانواده ها اقدام شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از ارائه طرح لغو قانون تنظیم خانواده با قید دو فوریت به هیات رئیسه مجلس خبر داد و گفت: امیدواریم این طرح در مجلس رای بیاورد تا بتوانیم حداقل یکی از فاکتورهایی که باعث می شود تعداد فرزندان زیاد نشود را از این قانون حذف کنیم.

عزیزی اظهار داشت: بزودی با نمایندگان مرکز آمار ایران و کارشناسان خبره در کمیسیون اجتماعی برای ارائه راهکارهای افزایش جمعیت جلسه ای برگزار می شود

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 134
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران