پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5967 تاریخ : 1391/05/08-00:00:00
,5,
 سازندگان تجهیزات در داخل کشور حمایت می شوند

وزیر نفت:

سازندگان تجهیزات در داخل کشور حمایت می شوند

وزیر نفت با تاکید بر خودکفایی در تامین کالاهای مورد نیاز گفت: وزارت نفت با همکاری دولت و مجلس از سازندگان داخلی قطعات و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت حمایت می کند.

 به گزارش بانک و صنعت، رستم قاسمی در ششمین نشست شورای عالی توسعه توان داخل حوزه صنعت نفت که با حضور صنعتگران و فعالان در این بخش برگزار شد، اظهار کرد: باید به سمت ساخت تمام قطعات و تجهیزات مورد نیاز در کشور پیش رفته و به خودکفایی برسیم.

قاسمی افزود: سیاست وزارت نفت، داخلی سازی است و با انتقال دانش فنی به داخل، باید ساخت داخل کالاهای مورد نیاز از سوی سازندگان داخلی گسترش یابد.

وی ادامه داد: امروز توان ساخت داخل مطلوب است و باید از نظر کیفیت نیز، سازندگان تلاش بیشتر کنند و کالاهای با کیفیت بالاتری تولید کنند.

وزیر نفت تصریح کرد: وزارت نفت با حمایت دولت و مجلس از تمام سازندگان داخلی حمایت می کند.

وزیر نفت از سازندگان داخلی خواست تا با پیشنهادهای سازنده خود مسیر توسعه صنعت نفت را هموار کنند و با توجه به این که در جلسه های قبل تصمیم های بسیار مفیدی گرفته شده ادامه این گونه جلسه های مشترک می تواند بسیار سازنده باشد.

قاسمی با تاکید بر توسعه میدان های مشترک ادامه داد: در پارس جنوبی باید بیش از گذشته فعال باشیم و از ذخایر با ارزش این میدان مشترک به بهترین شکل ممکن استفاده کرده تا منافع کشورمان از این میدان تامین شود.

وی با بیان این که سازندگان داخلی باید مدت زمان ساخت و نیز قیمت های خود را تعدیل کنند گفت: قیمت قطعات تولید شده از سوی سازندگان ایرانی نباید با سازندگان بین المللی تفاوت زیادی داشته و گران تر باشد.

وزیر نفت افزود: در توسعه میدان های یادآوران و آزادگان چینی ها پس از اولتیماتوم داده شده از سوی وزارت نفت فعالیت خود را آغاز کرده و تاکنون 20 دکل حفاری آورده اند.

وی گفت: صنعت نفت و گاز ایران قابلیت های فراوانی برای سرمایه گذاری و توسعه دارد و در این مسیر بخش خصوصی می تواند صنعت نفت را در مسیر رشد و تعالی همراهی کند؛ وزارت نفت نیز بر این اعتقاد است که باید از مجموعه توان داخل به خوبی استفاده کند.

وزیر نفت اظهار کرد: علاوه بر تولید نفت و توسعه میدان های مشترک و مستقل، امروز صنعت گاز نیز قابلیت های فراوانی برای توسعه دارد و همزمان با تامین نیاز داخل، با صادرات گاز می توانیم منابع سرشاری عاید کشور کنیم.

وی افزود: با تشکیل منظم جلسه های مشترک می توان مشکلات سازندگان را برطرف کرد که پیامد آن چابک سازی صنعت نفت خواهد بود.

وزیر نفت با اشاره به پیشنهاد تشکیل صندوق حمایت از سازندگان اظهار کرد: امیدواریم با همکاری مثبت دولت و مجلس این صندوق هر چه زودتر راه اندازی شود.

قاسمی افزود: امروز در تمام بخش ها شرکت های ایرانی سازنده فعال هستند و در صورت حمایت از این شرکت ها می توان با تکیه بر دانش ایرانی بسیاری از قطعات مورد نیاز را در داخل تولید کرد.

وی با بیان این که امروز توانایی های زیادی در ساخت کمپرسور وجود دارد، گفت: خوشبختانه ساخت توربین ها و کمپرسورهای موردنیاز صنعت نفت در حال شتاب گرفتن است و قراردادهای خوبی با شرکت های داخلی برای ساخت منعقد شده استارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران