پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5963 تاریخ : 1391/05/08-00:00:00
,1,
دولت 6هزار میلیارد تومان بدهد، هزینه های درمان رایگان می شود

دولت 6هزار میلیارد تومان بدهد، هزینه های درمان رایگان می شود

وزیر بهداشت گفت: اگر دولت اعتبار 6هزار میلیارد تومانی سهم وزارت بهداشت از هدفمندی یارانه ها را مطابق قانون بودجه امسال بدهد، قول می دهیم کل هزینه های درمانی مردم رایگان شود.

به گزارش بانک و صنعت، دکتر مرضیه وحید دستجردی در حاشیه افتتاح نخستین اورژانس اطفال کشور در بیمارستان کودکان مفید اظهار داشت: الحمدالله مناطق مختلف شهر تهران که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستند پزشک خانواده را تجربه می‌کنند.

وی افزود: در برخی استان‌ها از جمله سیستان و بلوچستان و مازندران نیز با کمک پزشکان و مردم طرح پزشک خانواده به اجرا درآمده است و ما به سمت ایجاد پرونده‌های سلامت پیش می‌رویم.

وحید دستجری با بیان اینکه مسائل درمان در مجموع مباحث پیچیده‌ای هستند، تصریح کرد: در زمینه توسعه برنامه حوزه سلامت اورژانس اطفال بیمارستان کودکان مفید با بیش از 30 تخت برای ارائه بالاترین کیفیت در محیطی مناسب راه‌اندازی شده است.

وزیر بهداشت ادامه داد: در صورت اعتبار دادن سازمان‌های بیمه‌گر طرح پزشک خانواده می‌تواند روال معمول خود را ادامه دهد و در این زمینه معاونت راهبردی ریاست جمهوری نیز حمایت‌های بسیار خوبی از این طرح کرده است و سعی می‌کنیم با دریافت اعتبارات اولیه پزشک خانواده بتوانیم هرچه سریعتر این طرح را به پیش ببریم.

وحید دستجری اظهار داشت: با توجه به حمایت‌های دولت و سازمان‌های بیمه‌گر امیدوارم با ایجاد بسترهای لازم پزشک خانواده بتوانیم هزینه‌های درمانی مردم را در سطح یک بسیار کاهش دهیم و در زمان ارجاع آنان فرانشیزی که اکنون مردم 10 درصد پرداخت می‌کنند به 5 درصد کاهش برسانیم.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در صورتی که بودجه 6 هزار میلیارد تومانی مصوبه مجلس از مازاد هدفمندی یارانه‌ها نیز تأمین شود به مردم اطمینان می‌دهیم که هزینه‌های درمانی به صفر برسد و مردم دیگر حتی آن 5 درصد فرانشیز را نیز لازم نیست پرداخت کنند.

وحید دستجری با درخواست از بیمه‌ها برای کمک و یاری در زمینه اجرای بهتر طرح پزشک خانواده گفت: بیمه‌ها می‌توانند در زمان اجرای طرح پزشک خانواده منابع خود را ذخیره کنند و این برنامه تحولی بزرگ در حوزه سلامت خواهد بود زیرا طبق تجربه در 40 کشور دنیا طرح پزشک خانواده اجرا و باعث رضایتمندی 100 درصدی مردم آن کشورها شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به رشد نیروهای انسانی و تخصصی در طول سال‌های گذشته در حوزه سلامت تصریح کرد: دریافت خدمات سلامت با بهترین کیفیت مطالبه به حق مردم است و باید ما دست به دست همدیگر بدهیم تا با اجرای طرح پزشک خانواده تنها نسخه شفابخش در حوزه سلامت کشور را به خوبی اجرا کنیم.

وی ادامه داد: پزشکانی که در طرح پزشک خانواده مشارکت کنند می‌توانند بدون آزمون وارد دوره‌های تخصصی پزشک خانواده‌ شوند و این مسئله یکی از مشوق‌های ما به پزشکان فعال در طرح پزشک خانواده است.

وحید دستجری در پاسخ به پرسشی مبنی بر پرداخت‌ها به پزشکان گفت: قطعاً پرداختی‌های کنونی به پزشکان عمومی خانواده بسیار مناسب است و پزشکان نیز با توجه به اینکه هر نفرشان 2هزار و 500 نفر را تحت پوشش پزشک خانواده قرار می‌دهند باید سلامت‌محوری را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 246
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران