پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5958 تاریخ : 1391/05/07-00:00:00
,1,
پذیره نویسی اولیه صندوق سرمایه گذاری نگین رفاه با همکاری بانک رفاه آغاز شد

پذیره نویسی اولیه صندوق سرمایه گذاری نگین رفاه با همکاری بانک رفاه آغاز شد

بانک رفاه مسئولیت فروش و پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق نگین رفاه را از طریق شعب منتخب خود از تاریخ یکم لغایت پانزدهم مردادماه به عهده گرفته است.

 
به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک رفاه، قیمت صدور هر واحد سرمایه گذاری در دوره پذیره نویسی اولیه، یک میلیون ریال و حداقل سرمایه گذاری هر سرمایه گذار در صندوق،10واحد سرمایه گذاری و حداکثر 50 هزار واحد معادل 5 درصد سقف واحدهای سرمایه گذاری صندوق خواهد بود. همچنین نرخ سود صندوق 20 درصد به صورت تضمین شده می باشد.
شعب استاد مطهری، نارمک، دوراهی قلهک، میدان ونک، باغ فردوس، ملت، پاسداران، چهار راه جهان کودک، دکتر حسابی، مرکزی، بلوار، پردیس در تهران و شعب مرکزی استان های مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز، رشت، کرمانشاه، اهواز، ساری، اراک، کرمان، زاهدان، یزد، ارومیه، سمنان، اردبیل، گرگان، قزوین، سنندج، همدان، خرم آباد، بندر عباس، زنجان، کرج، قم، شهرکرد، یاسوج، بجنورد، بیرجند، بندر بوشهر، ایلام ، کیش، خوی و قشم به عنوان شعب منتخب از روز یک شنبه یکم مرداد ماه سالجاری به پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری این صندوق می پردازند.
سرمایه گذاران جهت اطلاع از ارزش روز واحدهای سرمایه گذاری، می توانند علاوه بر دریافت اطلاعات از شعب مذکور به وب سایت صندوق به نشانی http://www.neginrefahfund.com و وب سایت کارگزاری رفاه به نشانی http://www.refahbroker.com/ مراجعه نمایند.

اطلاعات تکمیلی :
مقدمه: توسعه، تعمیق و ثبات بخشی به بازارهای مالی نیازمند معرفی، به کارگیری و ترویج ابزارهای نوین برای تجهیز و مدیریت تخصصی منابع خرد و کلان در گردش داخل و خارج بازار سرمایه است. یکی از این ابزارها صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت می باشد. در این زمینه کارگزاری بانک رفاه با همکاری بانک رفاه که تجربه تاسیس و مدیریت صندوق های سرمایه را دارا می باشد، اقدام به تاسیس صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت نموده است. از مزایای این گونه صندوق ها می توان به نقدشوندگی سریع واحدهای سرمایه گذاری در هر زمان، داشتن مدیریت حرفه ای توسط این صندوق ها و شناخت بازار و تضمین حداقل سود برای سرمایه گذاران اشاره نمود.
این صندوق با ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) از جمله صندوق های سرمایه گذاری موضوع بند (20) ماده (1) قانون بازار اوراق بهادار به شمار می آید. صندوق تحت نظارت سبا و بر اساس مقررات، اساسنامه و امیدنامه خود فعالیت خواهد نمود.
اطلاعات کامل در مورد این صندوق در اساسنامه و امیدنامه آن درج شده است. اساسنامه و امیدنامه صندوق از طریق سایت شرکت کارگزاری بانک رفاه و نیز در تارنمای صندوق به نشانی http://www.neginrefahfund.com/ در دسترس علاقه مندان می باشد.
اهداف: هدف از تشکیل صندوق ، جمع آوری وجوه از سرمایه گذاران و اختصاص آن ها به خرید انواع اوراق بهادار با درآمد ثابت به منظور کاهش ریسک سرمایه گذاری، بهره گیری از صرفه جویی ناشی از مقیاس و تامین منافع برای سرمایه گذاران است.
مدت فعالیت: از تاریخ فعالیت نزد سازمان بورس اوراق بهادار (سبا) به مدت 2 سال
سود تضمین شده: سود تضمین شده برای هر سرمایه گذاری به شرح ذیل می باشد:
الف- 90 روز تا 179 روز گذشته باشد معادل 14 درصد سالانه
ب- 180 روز تا 269 روز گذشته باشد معادل 16 درصد سالانه
ج- 270 روز تا 364 روز گذشته باشد معادل 18 درصد سالانه
د- بیش از 364 روز گذشته باشد معادل 20 درصد سالانه
ارزش روز واحدها: برابر است با ارزش خالص دارایی های صندوق در آن روز تقسیم بر خالص تعداد واحدهای صادر شده
قیمت صدور: در زمان پذیره نویسی معادل یک میلیون ریال ( قیمت مبنا) و پس از آن برابر ارزش روز واحدهای سرمایه گذاری
وضعیت نقدینگی: قابلیت درخواست مجدد صدور یا ابطال واحدها در شعب منتخب نماینده
تابعیت و مرکز اصلی: تابعیت این صندوق ایرانی و محل اقامت آن تهران، میدان آرژانتین، بلوار بهاران، خیابان بهاران، خیابان 23، پلاک 14 واحد 7 می باشد.
حداقل و حداکثر واحدهای سرمایه گذاری هر سرمایه گذار: به غیر از متولی، حسابرس، مدیر و موسسان، تعداد واحدهای سرمایه گذاری هر سرمایه گذار در هر زمان، حداقل 10 واحد سرمایه گذاری و حداکثر 5 درصد سقف واحدهای سرمایه گذاری صندوق خواهد بود.
ارکان صندوق :
مدیر صندوق: شرکت کارگزاری بانک رفاه کارگران
ضامن نقد شوندگی و مدیر ثبت: بانک رفاه کارگران
ضامن سودآوری: شرکت تامین سرمایه امید
متولی: شرکت مشاور سرمایه گذاری تامین سرمایه نوین
حسابرس صندوق: موسسه حسابرسی دایارایان
مشخصات حساب بانکی مربوط به پذیره نویسی اولیه: حساب سپرده کوتاه مدت به شماره 36533180 به نام صندوق سرمایه گذاری نگین رفاه نزد بانک رفاه شعبه میدان آرژانتین جهت واریز وجوه نقدی پذیره نویسان و موسسان افتتاح شده است.
مدارک مورد نیاز برای پذیره نویسی: اصل فیش واریزی، اصل و تصویر شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقیقی، آخرین روزنامه رسمی و اساسنامه شرکت به همراه معرفی نامه یا وکالت نامه برای اشخاص حقوقی
چگونگی سرمایه گذاری: علاقه مندان به سرمایه گذاری در این صندوق در حین پذیره نویسی و یا پس از آن می توانند با مراجعه به یکی از شعب منتخب بانک رفاه کارگران نسبت به سرمایه گذاری در این صندوق اقدام نمایند.
پرداخت دوره ای به سرمایه گذاران: در پایان روز پانزدهم ماه پایانی هر فصل از سال شمسی پس از آغاز تاریخ فعالیت صندوق، سود بر اساس نرخ های تضمین شده در صندوق و متناسب با تعداد واحدهای سرمایه گذاری محاسبه و به حساب دارندگان واحدهای سرمایه گذاری واریز می شود.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 230
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران