پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5944 تاریخ : 1391/05/05-00:00:00
,4,
تحریم ایران موجب اخراج کارگران پژو فرانسه شد

تحریم ایران موجب اخراج کارگران پژو فرانسه شد

آخرین اخبار دریافتی حاکی است که تحریم ایران باعث حذف هزاران فرصت شغلی در شرکت خودروسازی پژو فرانسه شده است.

 

به گزارش بانک و صنعت، ، پرس تی.وی گزارش داده که شرکت پژو و دولت فرانسه اعلام کرده‌اند که امکان توقف اجرای برنامه تعدیل نیرو در بزرگترین خودروساز این کشور وجود ندارد. پژو قصد دارد 8000 نفر از کارمندانش را اخراج کرده و یکی از کارخانه‌های خود را در نزدیکی پاریس در آینده نزدیک تعطیل کند. این برای نخستین بار طی بیش از 20 سال گذشته است که یک کارخانه صنعتی در این حجم قرار است در فرانسه تعطیل شود.

 

از سوی دیگر زیان پژو در سال جاری میلادی تاکنون به بیش از 819 میلیون یورو رسیده است. گفته می‌شود بخش عمده‌ای از این زیان به خاطر خودداری پژو از صادرات به بازار ایران بوده است. تا فوریه سال جاری میلادی ایران بعد از فرانسه بزرگترین بازار شرکت پژو بود. اما زمانی که تحریم‌ها علیه ایران تشدید شد، پژو تصمیم گرفت که صادرات قطعات خود را به کشورمان متوقف کند. این تصمیم بعد از آن قطعی شد که شرکت خودروسازی آمریکایی جنرال‌موتورز اتحادی را با پژو تشکیل داد.

 

در همین حال دولت فرانسه برنامه حمایتی را برای خودروسازانش را به اجرا درآورده که شامل افزایش تعرفه واردات خودروهای کره‌ای به این کشور و کاهش مالیات خرید خودروهای برقی می‌شود.

 

پژو قصد دارد تا 2015 میلادی معادل 1.5 میلیارد یورو با اجرای برنامه اصلاح ساختار صرفه‌جویی  ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 215
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران