پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5922 تاریخ : 1391/05/03-00:00:00
,7,
پیش فروش سکه آغاز شد

پیش فروش سکه آغاز شد

واگذاری مرحله سوم سکه های پیش فروش شده از سوم مرداد ماه در شعب بانک ملی آغاز شد.

به گزارش  بانک و صنعت، بانک مرکزی تعهد واگذاری نزدیک به دو میلیون قطعه سکه بهارآزادی پیش فروش شده را در این مرحله به عهده دارد که قرار است به تدریج و متناسب با زمان پیش خرید با دریافت پنج درصد مالیات بر ارزش افزوده تحویل پیش خریداران کند.

دراین مرحله نیز پیش خریداران سکه می توانند به جای دریافت آن از اوراق گواهی سپرده با نرخ سود 20 درصد به عنوان ابزار جایگزین اختیاری استفاده کنند.

همچنین از امروز پیش خریداران سکه که زمان تحویل سکه آنان فرا رسیده می توانند با انصراف از دریافت سکه ، وجه آن را دریافت کنند .

قرار است ،بانک مرکزی نرخ خرید سکه را در آغاز هر روز به بانک ملی اعلام و وجه سکه ها به متقاضیان پرداخت شود.

همچنین از افرادی که با انصراف از دریافت سکه وجه آن را مطالبه می کنند مالیات بر ارزش افزوده دریافت نمی شود.

یادآور می شود: درپنج مرحله پیش فروش سکه تمام بهار آزادی که از بهمن سال گذشته آغاز شد، در مجموع 9 میلیون و318 هزار قطعه سکه تمام بهارآزادی پیش فروش شد که تاکنون هفت میلیون و 368 هزار قطعه ( 79 درصد) تعیین تکلیف شده است.

همچنین بیش از46 درصد افراد کمتر از 10 سکه و هشتاد درصد آنها نیز کمتر از 30 قطعه پیش خرید کردند که این ارقام نشان دهنده آن است که بخش عمده پیش خریداران سکه در پی حفظ ارزش نقدینگی خود بوده اند.

بانک مرکزی پیش بینی کرد :با توجه به اینکه برخی از پیش خریداران سکه که زمان تحویل سکه آنان فرارسیده ، هنوز برای دریافت یا تعیین تکلیف آن مراجعه نکرده اند ، عملیات واگذاری سکه های پیش خرید شده تا پایان سال ادامه داشته باشد.

 ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 231
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران