پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5916 تاریخ : 1391/05/02-00:00:00
,2,
بانک توسعه صادرات 27 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

بانک توسعه صادرات 27 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

بانک توسعه صادرات ایران در سال گذشته بیش از 27 هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده که تسهیلات ریالی این بانک نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد رشد داشته است.

به گزارش  بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی  بانک توسعه صادرات ایران، آقای بهمن وکیلی مدیر عامل این بانک مطلب فوق را در نشست اعضای هیأت مدیره کنفدراسیون صادرات ایران مطرح کرد و گفت: مانده تسهیلات بانک توسعه صادرات ایران در سال 90 بیش از 46 هزار میلیارد ریال بوده که در مقایسه با سال 89 دارای رشد 9.3 درصدی بوده است.

مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران تصریح کرد: اگر بخواهیم صادرات در کشورجان بگیرد تسهیلات بانکی باید قیمت مناسب در اختیار صادرکنندگان قرار گیرد، بنابراین همیشه حداقل نرخ سود تسهیلات را در این بانک اعمال کرده ایم.

وی خطاب به صادرکنندگان گفت: بانک توسعه صادرات ایران با کمبود سرمایه مواجه است و به دنبال جذب سپرده از مشتریان نیست بنابراین حداقل انتظاری که از صادرکنندگان دارد، تا بتواند بخشی از مشکلات بانکی شان را حل کند، این است که منابع شان در این بانک به گردش درآورند.

در این نشست آقای مظفر علیخانی دبیر کنفدراسیون صادرات گزارشی از عملکرد کنفدراسیون ارایه کرد و به بیان مشکلات و ارایه راهکارها پرداخت و گفت: بانک توسعه صادرات ایران، الحق و الانصاف، خدمات بانکی خوبی را به صادرکنندگان و در جهت حمایت از تولید ملی و کار سرمایه و صادرات ایرانی ارایه کرده است.

وی گفت: سرمایه بانک توسعه صادرات با تامین مالی صادرات کشور بر مبنای هدفگذاری سال 91 تناسب ندارد و باید دستگاه‌های متولی، سرمایه این بانک را افزایش دهند تا مشکلات کمبود نقدینگی واحد های تولیدی و صادراتی تاحدی رفع شود.

در ادامه این نشست آقایان سید رضی میری، رییس، محمد لاهوتی نائب رییس و همچنین سایر اعضای کنفدراسیون همچون محمد نیکوخصال صادرکننده نمونه بخش نساجی و صدرالدین نیاورانی نائب رییس اتحادیه صادرکنندگان و وارد کنندگان میوه و گل ایران به بیان دیدگاه ها، نظرات و راهکارهایی برای تعامل بیشتر بخش خصوصی با بانک توسعه صادرات ایران پرداختند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 216
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران