پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5912 تاریخ : 1391/05/02-00:00:00
,1,
تدبیر جدید بانکهای ایران برای ممانعت از خروج سرمایه ها

تدبیر جدید بانکهای ایران برای ممانعت از خروج سرمایه ها

بانکداری اختصاصی ارائه بهترین نوع خدمات مالی و غیرمالی به افراد بسیار ثروتمند و کمک به آنان برای مدیریت دارایی‌های خود است تا از این طریق سرمایه‌های خود را از کشور خارج نکنند

با حضور مدیر دپارتمان آموزش بانکداری اختصاصی یورومانی انگلیس در ایران همکاری این مجموعه با بخش بانکی ایران برای اجرای برنامه بانکداری اختصاصی آغاز شد.

 

.

 

 

 پیش از حضور فرانکوییس اورت، مدیر دپارتمان آموزش بانکداری اختصاص یورمانی انگلیس در ایران، اولین کارگاه آموزشی این مجموعه برای فعالان عرضه بانکی کشور برگزار شده بود.

 

 

از نگاه این بانکدار سوئیسی، بانکداری اختصاصی ارائه خدمات به افراد بسیار ثروتمند محسوب می‌شود که این افراد به دلیل دریافت خدمات غیرمالی سرمایه‌های خود را از کشورهای خود خارج نمی‌کنند.

 

 

بانک‌های ایرانی خواستار بانکداری اختصاصی

 

 

 

وی برای توضیح بیشتر بانکداری اختصاصی افزود: اگر مقایسه‌ای را با صنعت گردشگری انجام دهیم بانکداری اختصاصی به مانند ارائه خدمات در یک هتل ستاره‌دار است. در بانکداری اختصاصی خدماتی برای افراد ثروتمند ارائه می‌شود که می‌خواهند دارایی‌های آن‌ها مدیریت شود.

 

اورت با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری پولداران در کشورهای خودشان افزود: افراد ثروتمند زیادی هستند که در کشورهای دیگر سرمایه‌گذاری کرده و از کشور خود سرمایه را خارج می‌کنند و به همین دلیل بانکداری داخلی باید بانکداری اختصاصی را مدنظر داشته باشد. از دولت نیز می‌توان انتظار داشت که چارچوب‌هایی را فراهم کند که این فعالیت‌ها در آن قالب قرار بگیرند.

 

 

این مقام بانکی با اشاره به این که چند بانک ایرانی خواستار ارائه خدمات آموزش از دپارتمان انگلیسی هستند افزود: ما از یک طرف با متخصصان داخلی کار را پیش می‌بریم و از طرف دیگر تجارب بین‌المللی افراد را هم داریم و با این توانایی‌ها می‌توانیم ادعا کنیم که هر بانکی را موفق کنیم.

 

 

 

آغاز بانکداری اختصاصی در ایران

 

 

وی در ادامه با اشاره به حضور 70 فرد از بانک‌های مختلف ایران در اولین کارگاه آموزشی بانکداری اختصاصی، موضوع دیدار با برخی مدیران عامل و مدیران ارشد بانک‌های ایرانی را نیز مدنظر قرار داد.

 

اورت گفت: ما با چند بانک در حال مذاکره هستیم و به نظر می‌رسد بانکداران ایرانی پیام ما را به خوبی دریافت کرده باشند.

 

با وجود این وی متذکر شد: در حال حاضر بانک بزرگی آمادگی ارائه این چنین خدماتی را نداشته و برخی بانک‌ها هم به انجام کارهایی مبادرات داشته‌اند که نمی‌توان آن را موفقیت در عرصه بانکداری اختصاص دانست.

 

وی خاطرنشان کرد: از جمله موارد مورد نیاز برای پیاده سازی این طرح منابع انسانی، IT، عوامل سازمانی برای ایجاد ساختاری که بتواند بانک آن را مدیریت کند است.

 

 

وی با تاکید بر این‌که این پول‌‌ها و سرمایه‌ها باید به سمت پروژه‌ها برود عنوان کرد: بانکداری اختصاصی یک کسب و کاری است که فقط به بازده پول نیاز است بدون این که نیاز به سرمایه اولیه باشد.

 

 

محدودیتی برای کار با ایران نداریم

 

 

 

اورت در ادامه در مورد این که آیا محدودیتی برای کار با ایران به دلیل تحریم‌ها ندارند؟ اظهار کرد: من یک فرد سوئیسی و بی طرف هستم و سفارت سوئیس در ایران نیز حافظ منافع آمریکا در کشور و منطقه است اما به هر ترتیب ما بی طرف هستیم و مطمئنا کاری که انجام می‌دهیم برای ایران و ایرانیان مفید خواهد بود و هیچ ارتباطی با هیچ نوع تحریمی نداریم.

 

 

بانک‌ها به دنبال کارهای جدید

 

 

 

در همین مورد جواد عباسی، مدیر عامل انستیتیو بانکداران خاورمیانه نیز به فعالیت پنج ساله این مجموعه اشاره کرد که به دنبال ارائه خدمات آموزش حرفه‌ای و فوق تخصصی برای صنعت بانکداری هستند.

 

 

وی در این مورد توضیح داد: امروز با توجه به تغییر ساختار رقابتی در کشور و تغییرات رخ داده بانک‌های خرد که در ایران فعالیت می‌کنند به دلیل افزایش نرخ سپرده‌ها و نرخ سود اعتبارات و همچنین افزایش مطالبات معوق بانکی دیگر عرصه را برای حضور جذاب نمی‌دانند و با ورود بازیگران جدید عرصه پول یعنی موسسات اعتباری و بانک‌ها رقابتی سخت شکل گرفته است. از این جهت بانک‌ها چند سالی است که در فکر افزودن یک سری مدل‌های نوین بانکداری در کنار بانک‌های خود هستند و هم افزایی را دنبال می‌کنند.

 

 

به گفته او، از جمله مدل‌های بانکداری، بانکداری اختصاصی است که امروز در بسیاری از کشورها در این زمینه گام برداشته شده است.

 

 

وی در پایان بانکداری اختصاصی را بهترین راه حفظ ثروت در داخل کشور دانست و گفت: هفته گذشته نخستین کارگاه آموزش بانکداری اختصاصی با همکاری موسسه یورومانی در بانک رفاه برگزار شد. ضمن این که برنامه های دیگری هم از سوی این موسسه برای بانک‌های کشور تدارک دیده شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران