پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5883 تاریخ : 1391/04/31-00:00:00
,11,
نرخ مالیات بر ارزش افزوده معاملات مسکن اعلام شد

نرخ مالیات بر ارزش افزوده معاملات مسکن اعلام شد

در پرداخت 5 درصد از مالیات بر ارزش افزوده معاملات مسکن باید یک بیستم رقم خرید، فروش، رهن و اجاره پرداخت شود.


به گزارش بانک و صنعت، مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه کشوری مشاوران املاک در پاسخ به این سوال که متعاملین، مالکین و مستاجرین 5 درصد از مالیات بر ارزش افزوده را از چه محلی باید پرداخت کنند؟ اظهار کرد: مالیات بر ارزش افزوده معادل یک چهارم رهن، اجاره و قیمت خرید و فروش است.
وی ادامه داد: مالیات بر ارزش افزوده معاملات مسکن عبارت است از 5 درصد از یک چهارم معاملات مسکن که حق الزحمه مشاورین املاک را شامل می شود.
قلی خسروی با تاکید بر اینکه برخی به اشتباه گمان می کنند که مالیات بر ارزش افزوده مسکن را بنگاه های معاملاتی پرداخت می کنند، گفت: این تصور اشتباه است به طور مثال در معامله یک واحد 100 میلیون تومانی حق الزحمه بنگاه ها 550 هزار تومان می شود که 5 درصد از این 550 هزار تومان مالیات بر ارزش افزوده ای است که باید توسط متعاملین پرداخت شود.
رئیس اتحادیه کشوری در پایان تصریح کرد: در ازای هر یک میلیون تومان در معاملات اجاره بها 30 هزار تومان حساب می شود یک چهارم از مبلغ رهن و اجاره حق الزحمه مشاوران املاک است .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 212
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران