پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 5872 تاریخ : 1391/04/29-00:00:00
,1,
ریشه امضاهای طلایی باید خشک شود

رئیس مجمع واردات:

ریشه امضاهای طلایی باید خشک شود

باید ریشه های امضای طلایی به ویژه در سیستم ارائه تسهیلات خشک شود.

 


به  گزارش بانک و صنعت، رئیس مجمع واردات , گفت: یکی از الزاماتی که در بحث مدیریت واردات مدنظر است، جلوگیری از واردات غیرکیفی و توجه به تامین به موقع اقلام وارداتی ضروری است که موجب غنای تولید و تنظیم بازار می شود و مسلما واردات بهینه تنها از طریق تجار شناسنامه دار، با سابقه و مسلط به امور بین الملل محقق خواهد شد. ما باید با بها دادن به بخش خصوصی کشور و کاهش کاغذبازی زائد اداری، فضا را برای تقویت حضور فعال تجار و بازرگانان متعهد بهبود ببخشیم.
محمدحسین برخوردار ضمن برشمردن خواسته های منطقی بازرگانان، با بیان اینکه سیستم بانکی و سیاستگذاری اقتصادی کشور باید از تجارت قانونی حمایت و به خواسته ها و نیاز آنها اعتنا کرده و فضای غیرشفاف در فرآیند ثبت سفارش از بین برود گفت: باید از تصمیمات آنی که موجب غافلگیر شدن تجار و بر هم خوردن برنامه ها می شود، پرهیز شود و ریشه های امضای طلایی به ویژه در سیستم ارائه تسهیلات برچیده شود و این در شرایط تحریم از اولویت و حساسیت بیشتری برخوردار است و باید به عنوان یکی از ابزارهای مدیریت فشار تحریم ها مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به رابطه همپوشانی تولید ملی و مدیریت واردات گفت: بدون شک ما هنگامی می توانیم از تجارت بین المللی خودمان استفاده مناسب کنیم که چیزی بدهیم و چیزی بگیریم. پس از این زاویه هم تولید ملی بسیار مهم است و هم مدیریت واردات و این همان نقطه هم پوشانی تجارت و تولید است که هر دو مد نظر مقام معظم رهبری قرار گرفته است.
او تاکید کرد: باید از فرصتهایی که در عرصه تجارت بین المللی پیش رویمان قرار می گیرد، با حداکثر توان و برنامه ریزی بهره برداری کنیم.
رئیس مجمع واردات با تاکید بر این نکته که مدیریت موثر واردات موجب کاهش وابستگی به اقتصاد نفتی خواهد شد، تصریح کرد: امروز اقتصاد کشور در حال یک تجربه جدید برای کاهش وابستگی به اقتصاد نفتی است و در این شرایط ویژه، تجار می توانند بهترین کمک کار باشند ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران