پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 565 تاریخ : 1390/04/05-00:00:00
,8,
شاخص بورس برای سومین بار به کانال 24 هزار واحدی نزول کرد

امروز و در طول سال جاری:

شاخص بورس برای سومین بار به کانال 24 هزار واحدی نزول کرد

با ادامه روند نزولی روزهای گذشته بازار سهام و با افت 229 واحدی امروز، شاخص بورس برای سومین بار در طول 63 روز کاری سال جاری به 24 هزار واحدی نزول کرد.

 

کاهش قیمت سهام اکثر شرکت‌های بزرگ و جلودار بورس اوراق بهادار در حالی امروز هم ادامه یافت که روند نزولی روزهای گذشته شاخص بورس هم تکرار شد.
براساس این گزارش این متغیر در نتیجه رونق کم سابقه بازار در ماه نخست سال جاری ابتدا در فروردین ماه موفق به عبور از خط مقاومت 24 هزار واحدی شد تا زمینه ساز رکورد شکنی های 25 و 26 هزار واحدی در روز های بعد فروردین باشد که طی آن شاخص بورس در 27 فروردین ماه به اوج قله خود یعنی 26 هزار و 675 واحد رسید.
روند صعودی شاخص در نیمه اول اردیشهت ماه هم تکرار و در مقاطعی با درجا زدن ها و نوسان اندک همراه شد اما اثر روانی منفی ناشی از مسائل روز سیاسی و سپس شوک افزایش نرخ ارز باعث شد تا روز به روز از قیمت سهام اکثر شرکت های بزرگ و در نتیجه ارقام شاخص کاسته شود.
این وضعیت موجب شد تا دماسنج بازار سهام که راه منفی را در پیش گرفته بود در 11 اردیبهشت ماه با سقوط بی سابقه 636 واحدی برای اولین بار به کانال 24 هزار واحدی نزول کرد اما یک روز بعد با رشد 352 واحد موفق به بازپس گیری این کانال شد.
براساس این گزارش ، بهبود اوضاع در حالی منجر به رشد ارقام شاخص حتی تا 26 هزار و 155 واحدی تا 31 اردیبهشت ماه شده بود که این روند نه تنها ادامه نیافت بلکه نمودار شاخص روز به روز منفی تر ترسیم شد تا اینکه در 8 خرداد ماه با افت 442 واحدی، دومین نزول شاخص به کانال 24 هزار واحدی رخ داد و در 9 خرداد هم تکرار شد ولی فعالان بازار بعد از بهبود اوضاع در 10 خرداد بار دیگر شاهد ورود شاخص به ارقام 25 هزار واحدی شدند.
حال با ادامه روند نزولی روزهای گذشته بازار سهام و با افت 229 واحدی امروز، شاخص بورس برای سومین بار در طول 63 روز کاری سال جاری به 24 هزار واحدی نزول کرد تا سردرگمی و نگرانی سهامداران بیش از گذشته نمایان شود.
به این ترتیب دماسنج بازار سهام هم اکنون در عدد 24 هزار و 794 واحد سیر می کند .ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 198
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران