پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 562 تاریخ : 1390/04/05-00:00:00
,17,
برخورد با مفسدان اقتصادی باید مقتدرانه باشد

آیت الله لاریجانی،

برخورد با مفسدان اقتصادی باید مقتدرانه باشد

ما نیز به عنوان یک رسانه از رسانه های کشور با حمایت شدید از مواضع به حق رییس دستگاه قضایی ، برخورد مقتدرانه با مفسدان اقتصادی را خواستاریم و در این راه از هیچ کمک و مساعدتی دریغ نخواهیم کرد.

رئیس قوه قضائیه، مبارزه با مفسدان اقتصادی را از اولویت های سال گذشته دستگاه قضایی بیان کرد و گفت: محاکمه عده ای نیز در این زمینه ادامه دارد.

به گزارش روز یکشنبه شبکه تحلیلی ، خبری بانک و صنعت،  آیت الله صادق آملی لاریجانی در همایش سراسری قوه قضائیه، بر برخورد بدون تبعیض و کاملاً عادلانه و مقتدرانه قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه ما مصممیم مبارزه با مفسدان اقتصادی را تا نهایت پیش ببریم، افزود: هیچ خللی در این اراده به وجود نیامده است.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه ضعیف کشی در شأن قوه قضائیه نیست، گفت: هر تخلف اقتصادی فساد نیست و ما نمی توانیم هر فردی که معوقات بانکی دارد، مفسد اقتصادی بنامیم.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: دادستان کل کشور از سال گذشته مسئله معوقات را بررسی کرده است تا متهمان را به دستگاه قضایی معرفی کند.

وی از رسانه ها اعم از دولتی و غیر دولتی خواست، اکیداً از متهم کردن اشخاص به ویژه با نام و نشان خودداری کنند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه قوه قضائیه موظف است متهمان را به دادسرا احضار کند، افزود: این موضوع به معنای تبرئه نشدن متهم نیست و رسانه ای کردن این موارد قبل از قطعیت جرم است و طبق قانون، دادگاه ها باید رسیدگی کنند.

رئیس قوه قضائیه بر وجود دستگاه قضایی بلند جایگاه ، مقتدر و پر ابهت تاکید کرد و گفت: همه ما مسئولیم که بر این نهاد خدشه وارد نشود و حرمت آن را پاس داریم.

وی گفت: در گوشه و کنار شنیده می شود که فلان قاضی رشوه گرفته است، اگر این موضوع حتی ناچیز و به ندرت باشد دستگاه قضایی را مخدوش می کند.

رئیس قوه قضائیه نظارت های خارج از دستگاه قضایی را دارای اهمیت دانست و گفت: مهمترین ابزار نظارتی سازمان بازرسی کل کشور و دیوان عدالت اداری هستند که تلاش های خوبی نیز انجام داده اند.

وی ضمن تشکر از سازمان بازرسی کل کشور و دیوان عدالت اداری ، از این دو نهاد مهم خواست در کار خود اهتمام بیشتری کنند تا مردم احساس کنند که دستگاه قضایی به وظایف خود عمل می کند.

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: دستگاه های اجرایی بدانند که تخلفات آنها در مرآ و منظر قوه قضائیه است و احدی به خود اجازه ندهد که حق مردم را پایمال کند و از مسیر قانون خارج شود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به نامه یکی از نمایندگان مجلس به وی گفت: این نماینده عملکرد دستگاه قضایی را در خصوص نمایندگان، خلاف قانون اساسی بیان کرده است.

وی افزود: من به این نماینده عرض می کنم که کجای قانون اساسی گفته است که نمایندگان مجلس در مقام ایفای نمایندگی می توانند دروغ بگویند و تهمت ناروا بزنند و از تعقیب قضایی مصون باشند.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: همین مسئله درباره آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز صدق می کند و نمی توان کسی به بهانه آمریت به معروف، خود منکر بزرگی مرتکب شود و در صورت یقین باید مدارک را به دادستانی برای پیگیری ارائه داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران