پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 556 تاریخ : 1390/04/04-00:00:00
,20,
سیاست خاورمیانه ای آمریکا در منطقه رو به ضعف است

رهبر معظم انقلاب اسلامی :

سیاست خاورمیانه ای آمریکا در منطقه رو به ضعف است

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار 'جلال طالبانی' رییس جمهوری عراق، حضور غاصبانه و مداخله جویانه امریکایی ها را منشأ مشکلات عراق و منطقه خواندند.

شبکه خبری تحلیلی بانک وصنعت:از پایگاه اطلاع رسانی رهبری ، حضرت آیت الله خامنه ای حضور غاصبانه و مداخله جویانه امریکایی ها را منشأ مشکلات عراق و منطقه خواندند وخاطرنشان کردند : با وجود این حضور متکبرانه، رویدادها و حوادث جاری در منطقه نشان می دهد سیاست خاورمیانه ای امریکا رو به ضعف است و ملتها باید از این واقعیت، استفاده کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با ابراز خرسندی از گامهای محکم ملت و دولت عراق برای حل مشکلات افزودند : ملت بزرگ عراق و مسئولان این کشور با پشت سرگذاشتن گذرگاههای دشوار، در حال خروج از محنت سالهای اخیر هستند و باید با حکمت و صبر و شجاعت مشکلات باقیمانده را نیز حل کنند.
رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر گسترش و تقویت هرچه بیشتر همکاریهای ایران و عراق، این همکاریها را امری طبیعی و نشانه برادری و دوستی حقیقی دو ملت دانستند و افزودند: نیروهای مسلح ایران و عراق، 8 سال با یکدیگر در جنگ بودند، اما دو ملت اکنون کدورتی از یکدیگر ندارند ،چرا که می دانند رژیم مضمحل شده صدام، عامل تحمیل جنگ به دو ملت دوست و برادر بوده است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به روابط خوب مسئولان کشور عراق با جمهوری اسلامی ایران، برخی تلاشها برای تضعیف روابط دوستانه ایران و عراق را محکوم به شکست دانستند و افزودند: در پرتو پیوندهای عمیق دینی و فرهنگی، روابط دو ملت و دو کشور روز به روز محکم تر خواهد شد.
ایشان، وحدت هرچه بیشتر جناحهای عراقی را موجب استحکام مواضع این کشور دانستند و خاطرنشان کردند: امریکایی ها برای تمدید حضورشان درعراق، روی اختلاف جناحهای این کشور حساب باز کرده اند و گروههای عراقی باید با هوشیاری مانع تحقق اهداف آنها شوند.
در این دیدار که آقای احمدی نژاد هم حضور داشت، رییس جمهوری عراق با اشاره به عمق پیوندهای تاریخی دو ملت ایران و عراق گفت: روابط اقتصادی - سیاسی و فرهنگی تهران – بغداد مسیر توسعه را طی می کند و امیدواریم زیرساختهای عراق را با توان فنی و تجربیات ایران بازسازی کنیم.
آقای طالبانی افزود: جناحها و گروههای مختلف عراقی در پیشرفت و آبادانی عراق هم نظر هستند و متفق القول با تمدید حضور نظامیان امریکایی مخالفند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران