پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 506 تاریخ : 1390/04/02-00:00:00
,8,
شرایط واگذارى سهام ترجیحى اعلام شد

شرایط واگذارى سهام ترجیحى اعلام شد

شرایط واگذارى سهام ترجیحى به کارکنان بنگاه‌هاى سرمایه پذیر با تصویب شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی تعیین شد.

 به گزارش روز پنج شنبه شبکه تحلیلی خبری بانک و صنعت، شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی بنا به پیشنهاد هیات واگذاری و به استناد بند(4) ماده(42) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم(44) قانون اساسی با اصلاح تبصره(2) ماده(3) و ماده (7) آیین نامه نحوه واگذاری سهام ترجیهی موافقت کرد.

براساس اصلاحات در تبصره (2) ماده(3)، افراد واجد شرایط شاغل در آن دسته از بنگاه‌های سرمایه‌پذیر که بیش از پنجاه درصد سرمایه‌ آنها متعلق به بنگاه مورد واگذاری باشد نیز در صورت تقاضا می‌توانند از سهام ترجیحی بنگاه مورد واگذاری برخوردار شوند.
نحوه واگذاری سهام ترجیحی مربوط به شرکت‌های ادغام شده یا تحصیل شده و معاملات همزمان بنگاه‌های تولید آب و برق و بنگاه‌های بهره‌بردار با پیشنهاد سازمان خصوصی سازی و تصویب هیات واگذاری خواهد بود. براساس ماده(7)، هر یک از افراد واجد شرایط و داوطلب خرید مکلفند ثمن معامله را تماما به صورت اقساط حداکثر طی مدت 10 سال بدون احتساب سود فروش اقساطی تادیه کنند. دریافت اقساط در درجه اول از محل سود قابل تخصیص به سهامداران به عنوان تادیه بخشی از بدهی خریداران مشمول آیین‌نامه تامین می‌شود و در صورتی که پرداخت اقساط از محل سود سالانه میسر و کافی نباشد، شرکت واگذار شده معادل بدهی کارکنان در سقف مدت قرارداد از حقوق و مزایای آنان کسر و به سازمان خصوصی سازی پرداخت می‌کند. این موضوع با موافقت کارکنان و باتعهد شرکت ذی ربط در قراردادهای واگذاری سهام ترجیحی درج و به تایید شرکت مزبور می‌رسد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 239
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران