پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 505 تاریخ : 1390/04/02-00:00:00
,8,
رقابت غیر حرفه ای حیثیت 80 ساله صنعت بیمه را بر باد می دهد

رقابت غیر حرفه ای حیثیت 80 ساله صنعت بیمه را بر باد می دهد

مدیر عامل بیمه رازی با اشاره به پیشرفت هایی که در سال های اخیر صورت گرفته گفت: گزارش پیشرفتهای صورت گرفته نباید باعث غفلت دست اندرکاران صنعت بیمه از نقاط ضعف مو

 

یونس مظلومی در نشست اصول مدیریت ریسک و بیمه گری افزود  : در حال حاضر در حدود 65درصداز کل پرتفولیوی صنعت بیمه را بیمه های اتومبیل تشکیل می دهد که این نسبت در ده سال قبل در حدود چهل در صد بوده است و چنانچه این روند ادامه پیدا کند باید منتظر باشیم که در چهار ،پنج سال آینده این نسبت به 99درصد برسد و بیمه های غیر اتومبیل ما فقط 1درصد از کل عملکرد صنعت بیمه را به خود اختصاص دهد  .

وی  اظهار داشت: ما نباید رشد حق بیمه های اتومبیل را که ناشی از تولید سالانه دو میلیون خودرو توسط خودرو سازان می باشد را به حساب عملکرد مثبت صنعت بیمه منظور کنیم. چرا که در این صورت از نقاط ضعف صنعت بیمه غافل خواهیم شد.

در ادامه مظلومی به موضوع مدیریت ریسک در شرکتهای بیمه اشاره کرد و خواستار مدیریت جدی شرکتهای بیمه در موضوع تجمع ریسک در شرکتها شد.

وی افزود: با توجه به محدودیت سرمایه شرکتهای بیمه و به دلیل اینکه شرکتهای بیمه به دلیل تحریم های یکجانبه ،پوشش های اتکائی را از همدیگر و به صورت ضربدری اخذ می نمایند همیشه باید مراقب باشند که اگر خسارت فاجعه بار از قبیل زلزله در شهر تهران واقع شود آیا مجموع سرمایه شرکتهای بیمه پاسخگوی میزان خسارت وارده خواهد بود یا خیر؟
مدیر عامل بیمه رازی در ادامه به موضوع رقابت های ناسالم و غیر حرفه ای تعدادی از شرکتهای بیمه اشاره کرد و گفت که این موضوع باعث شده در سال های اخیر شاهد خواسته های غیر معقول و غیر منطقی تعدادی از بیمه گذاران باشیم .

وی همچنین به موارد و مثالهائی از قبیل خواسته های غیر منطقی اشاره کرد و خواستار آن شد که شرکتهای بیمه در این موارد از موافقت با این قبیل خواسته ها خودداری نمایند تا خدشه به اعتبار و حیثیت صنعت بیمه که هشتاد سال برای آن زحمت کشیده شده است وارد نشود.
‏مدیر عامل بیمه رازی در ادامه به بحث رقابت شرکت ها و تکالیف بر نامه پنجم توسعه مبنی بر کاهش سهم دولت از پورتفوی صنعت بیمه اشاره کرده و از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخواست کرد تا با اعمال نظارت های عالیه خود از مانع رقابت های غیر حرفه ای گردیده و از سرمایه های ملی که در اختیار بخش دولتی شرکتهای بیمه می باشد صیانت نمایند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران