پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 491 تاریخ : 1390/04/01-00:00:00
,14,
حراج 65 میلیون دلاری یک تابلوی چینی در پکن

حراج 65 میلیون دلاری یک تابلوی چینی در پکن

یک تابلو نقاشی قلم مو متعلق به یکی از نقاش‌های معاصر چین، در حراجی پکن به مبلغ 65 میلیون و 400 هزار دلار فروخته شد.

 این تابلو که در ابعاد 105 در 40 اینچ است، تصویر شاهینی را که بر فراز شاخه درخت کاج نشسته و در اطراف آن دو متن با عنوان « یک زندگی طولانی، یک جهان صلح‌آمیز» نوشته شده را نشان می‌دهد.

این شاهکار هنری توسط «کی باییشی» نقاش معاصر چین خلق و به عنوان هدیه‌ای به رهبر حزب ملی‌گرای چین در سال 1946 اهدا شده بود.

به گفته برگزارکنندگان حراجی، قیمت پایه این اثر 13 و نیم میلیون دلار اعلام شد که پس از 50 بار تغییر قیمت سرانجام به مبلغ 65 میلیون و 400 هزار دلار به فروش رسید.

به گفته یکی از کارشناسان خانه حراجی «گاردین»،‌ مسسول و برگزارکننده این مزایده،‌ فروش تابلویی با این مبلغ حاکی از آن است که چین را از این پس باید به عنوان یکی از بزرگترین مقصدهای فروش آثار هنرهای زیبا دانست.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 213
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران