پایدار نماند مال بی تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 432 تاریخ : 1390/03/30-00:00:00
,20,
کارت هوشمند، دهه فجر رونمایی می شود

محمد ناظمی اردکان ، رئیس سازمان ثبت و احوال

کارت هوشمند، دهه فجر رونمایی می شود

رئیس سازمان ثبت احوال گفت: صدور کارت هوشمند دروازه ورود به دولت الکترونیک است.

محمد ناظمی‌اردکانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پیشخوان دولت  در ایلام اظهار داشت: کارت هوشمند ملی تا دهه فجر امسال در کشور صادر می‌شود.
وی ادامه داد: کارت هوشمند ملی به صورت آزمایشی در یکی از استان‌های کشور صادر شد و صدور این کارت به صورت گسترده در کشور در دهه فجر امسال آغاز می‌شود.
این مسئول اضافه کرد: کارت هوشمند ملی در واقع کلید ورود به دولت الکترونیک است و با صدور این کارت افراد از خدمات دولت الکترونیک بهره‌مند می‌شوند.
ناظمی اردکانی همچنین به طرح الکترونیکی کردن اسناد سجلی در کشور اشاره کرد و گفت: نرم‌افزار الکترونیکی کردن 120 میلیون سند سجلی تهیه شده و از سال گذشته تاکنون 3 میلیون سند در کشور الکترونیکی شده‌اند.
معاون وزیر کشور و رئیس سازمان ثبت احوال همچنین به مکانیزه کردن شناسنامه‌های قدیمی اشاره کرد و گفت: اکنون مکانیزه شدن شناسنامه در کشور در حال اجراست.
وی خاطرنشان کرد: با این رویداد امکان جعل کردن اسناد سجلی و شناسنامه به صفر می‌رسد و شناسنامه‌ها از امنیت بالایی برخوردار می‌شوند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 217
آینده خواندنی است طرح آرامش پست بانک ایران